Reklama

W ratuszu wystawiono księgę kondolencyjną Tadeusza Ferenca [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu o godzinie14:00 wystawiono księgę kondolencyjną, do której mogą wpisywać się mieszkańcy Rzeszowa. Na budynku ratusza zostały opuszczone flagi do połowy masztów. Księga wystawiona jest na półpiętrze, wartę przy niej pełnią strażnicy miejscy.

W ratuszu została wystawiona księga kondolencyjna. Mieszkańcy Rzeszowa mogą złożyć w niej swoje kondolencje. Na znak żałoby, na budynkach Urzędu Miasta Rzeszowa i miejskich jednostek organizacyjnych, flagi miasta pozostaną opuszczone do połowy masztu lub przepasane kirem.

Mieszkańcy, pracownicy i przyjaciele prezydenta nanoszą do księgi swoje osobiste kondolencje. Dziękują prezydentowi za to, co zrobił i za to, jakim był człowiekiem. "Za budowę miasta mojego dzieciństwa", "Panie prezydencie, dziękuję, że byłeś", "Dziękujemy za rozbudowę Rzeszowa". - piszą w księdze mieszkańcy. 

Tadeusz Ferenc był prezydentem Rzeszowa w latach 2002-2021. Przez dziewiętnaście lat sprawował władze w Urzędzie Miasta. Mieszkańcy czule wspominają prezydenta. Dla wielu z nich był człowiekiem, dzięki któremu Rzeszów wygląda pięknie.

"Ogromny żal, miałam przyjemność z nim parę razy w życiu rozmawiać, dlatego ta wiadomość o jego odejściu bardzo osobiście mnie dotknęła. Wspaniały człowiek, zawsze był blisko mieszkańców, żył ich życiem i życiem miasta, dokonał wielkich rzeczy w tym naszym, pięknym mieście. Dziękujemy panie prezydencie za tak wspaniale i piękne miasto, miasto, które było, jest i będzie pana ciężką pracą i dziełem, perłą Podkarpacia, pana perłą."

- wspomina prezydenta pani Magdalena, mieszkanka Rzeszowa.

"Jeżdżę nie raz do Rzeszowa - piękne miasto. Najbardziej podoba mi się rynek. Zawsze tam tylu ludzi siedzi . każdy uśmiechnięty życzliwe twarze. Tyle ścieżek rowerowych zrobionych .św. pamięci prezydent Ferenc zrobił bardzo dużo dla Rzeszowa. Rzeszów naprawdę się rozbudował i najwięcej ma miejsc pracy. Pan Ferenc zawsze chciał jak najwięcej żeby było młodzieży w mieście. Zwłaszcza studentów. Dlatego Rzeszów powinien być dumny że miał dobrego gospodarza"

- powiedział pan Rafał, którego spotkaliśmy pod Urzędem Miasta. 

 

ŚP Prezydent Tadeusz Ferenc kochał Rzeszów i jego Mieszkańców, dając z siebie pełną wizji i energii pracę dla miasta, przynoszącą imponujący rozwój stolicy województwa podkarpackiego. Pogrążonej w bólu Rodzinie oraz Mieszkańcom Miasta Rzeszowa składam wyrazy współczucia i żalu.

- napisał na Twitterze Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. 

W styczniu tego roku Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Rzeszowa. Mieszkańcy Rzeszowa chcieliby, żeby jego nazwiskiem uhonorować ulicę w Rzeszowie, a także postawić pomnik. Na najbliższej radzie miasta ten temat ma być poruszony wśród radnych. Ulica i pomnik prezydentowi się należą. Tak z pewnością stwierdzą radni. Rzeszów potrzebuje uhonorować 19 lat prezydentury i wszystko to, co dla miasta zrobił Tadeusz Ferenc. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy