Reklama

W piątek Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Rzeszowie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

W piątek Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Rzeszowie! - Zdjęcie główne

Aktywiści przed Ratuszem | foto Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z obchodzonym co roku 22 kwietnia Dniem Ziemi, przez cały weekend w miastach na terenie Polski, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny organizuje szereg wydarzeń otwierających kampanię „Wybierz Klimat!”.

Celem akcji jest wezwanie wszystkich partii politycznych do przyjęcia postulatów, które są kluczowe dla przyszłości naszej planety:

- inwestycje w OZE i energię atomową

- odejście od paliw kopalnych, w szczególności gazu i węgla

- edukacja klimatyczna w szkołach

- dopłaty do termomodernizacji

- ochrona środowiska i bioróżnorodności.

Protestujący chcą, aby nasi przedstawiciele polityczni zrozumieli, że ochrona klimatu i środowiska to jedno z najważniejszych wyzwań naszych czasów. Dlatego właśnie apelują do wszystkich, aby dołączyli do mobilizacji i razem przyczynili się do zmiany naszej rzeczywistości.

„Zmiany klimatyczne mają już realny wpływ na naszą planetę i przyszłe pokolenia, dlatego klimat powinien stać się jednym z głównych tematów nadchodzącej kampanii wyborczej. Władza nie może dłużej udawać, że nas nie widzi. Kryzys klimatyczny to tragedia, która dotknie wszystkich, a w szczególności młode pokolenie. Dlatego, my – młodzi – chcemy przypomnieć, że potrzebujemy odpowiedzialnej polityki klimatycznej i sprawiedliwej transformacji. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny (MSK) to ruch społeczny działający na rzecz ochrony klimatu. Jest częścią światowej mobilizacji pod nazwą Fridays For Future, którą tworzą osoby walczące z biernością rządzących wobec kryzysu klimatycznego”

– grzmią aktywiści.

W środę 12 kwietnia, osoby aktywistyczne z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Rzeszowie odwiedziły ratusz, by wręczyć prezydentowi Konradowi Fijołkowi i jego zastępcom zaproszenia na protest, który odbędzie się już w najbliższy piątek 21 kwietnia pod hasłem „Wybierz Klimat!”. Celem rozpoczynającej się piątkowymi akcjami kampanii jest zwrócenie uwagi na problem katastrofy klimatycznej i wezwanie partii politycznych do ujęcia tej kwestii w programach wyborczych.

W związku z tym, aktywiści zapowiadają, że zaproszenia otrzymają wkrótce także polityczki i politycy z regionu. W pięciu głównych postulatach dla decydentów znalazł się bardzo lokalny akcent. W ramach ochrony środowiska i bioróżnorodności MSK domaga się utworzenia Turnickiego Parku Narodowego, podkreślając, że należy jak najlepiej dbać o już istniejące lasy i zasoby wodne. Aktywistki, aktywiści i osoby aktywistyczne Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zapraszają wszystkie osoby do udziału w proteście już w piątek 21 kwietnia, o godzinie 12:00, na placu Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy