Pomysł na własne piwo wykiełkował podczas zajęć z biotechnologii, podczas których studenci poznawali tajniki wytwarzania piwa rzemieślniczego. Następnie wraz ze spółką Uniwersytetu Rzeszowskiego – Inventur, która zajmuje się komercjalizacją prac badawczych i technologii wytworzonych na uczelni, zajęto się formalnościami, a przy okazji sami studenci skupili się na promocji, marketingu i sprzedaży.
Na początku działalności przeprowadzono ankietę, dzięki której poznano preferencje studentów oraz to, jakie piwa i style ich interesują. Na tej podstawie dobrano receptury kraftów.
Koło Naukowe Browarników zrzesza studentów z różnych dziedzin, m.in. polonistyki, dziennikarstwa, biotechnologii, medycyny, matematyki i plastyki. W tej chwili jest to jedno z najliczniejszych kół naukowych na Uniwersytecie Rzeszowskim.
Jak dotąd etykiety oraz rodzaje złotego trunku były tajemnicą. Dziś wiemy, że będą to dwa style piw pszenicznych: witbier oraz amerykańska pszenica, a także klasyczny lager w wydaniu bardziej nachmielonym oraz Hazy IPA. Ich nazwy – Ale URwał, URocza, URwis oraz Pełna kultURa – nawiązują do nazwy uczelni.
Etykiety zostały stworzone przez studentkę biotechnologii. Jest to w pełni autorski projekt.
UwaRzone piwa będą dostępne w rzeszowskich sklepach. Gdzie dokładnie? Dowiemy się niebawem.
W czwartek, 27 kwietnia na uniwersytecie w Rzeszowie odbędzie się oficjalna prezentacja browaru.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.