Reklama

Utrudnienia, objazdy i zmiany kursów autobusów w związku z weekendowymi biegami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Utrudnienia, objazdy i zmiany kursów autobusów w związku z weekendowymi biegami - Zdjęcie główne

W sobotę odbędzie się 7. Bieg na Piątkę o Puchar Pratt & Whitney, w niedzielę 10. Maraton Rzeszowski i 8. Sztafeta Maratońska. | foto Michał Toś

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę oraz niedzielę przez Rzeszów odbędą się aż trzy zawody biegowe. Przez miasto przebiegną setki biegaczy. W sobotę odbędzie się 7. Bieg na Piątkę o Puchar Pratt & Whitney, w niedzielę 10. Maraton Rzeszowski i 8. Sztafeta Maratońska. W związku z tym pojawią się utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice oraz objazdy autobusów.

Pierwszego dnia zmagań czeka nas sobotni 7. Bieg na Piątkę o Puchar Pratt&Whitney. Jego uczestnicy pokonają pięciokilometrową trasę prowadzącą ulicami Kościuszki, Sokoła, Sobieskiego, Piłsudskiego, Grunwaldzką, Moniuszki, Zygmuntowską, 3 Maja, Lubomirskich, Podpromie, Szopena i Słowackiego. W tych miejscach wystąpią utrudnienia w ruchu, które mogą potrwać do godz. 13.

W niedzielę odbędą się dwa biegi: 10. Maraton Rzeszowski i 8. Sztafeta Maratońska. Ich start przewidziany równocześnie o godz. 9:30 z rzeszowskiego Rynku. W związku z maratonem utrudnienia w ruchu wystąpią m.in. na ul. Sokoła, Sobieskiego, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Dąbrowskiego, Powstańców Warszawy, Hetmańskiej i Sobieskiego. Większość z tych jezdni będzie przejezdna, ograniczenia będą polegały jedynie na wyłączeniu jednego pasa ruchu, który zostanie zajęty na potrzeby zawodników.

 

Kościuszki, Plac Farny, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Żołnierzy Wyklętych, Lubomirskich, Bulwarowa, Bulwary nad Wisłokiem, Słowackiego, Moniuszki, Zygmuntowska, Jagiellońska, Podpromie. - te ulice zostaną zamknięte od godziny 8 do 16. Pozostałe będę zamknięte tylko częściowo bądź na określonym pasie. 

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że w dniu 1 października br. (sobota) w związku z organizowanym „7. Bieg o puchar Pratt&Whitney” oraz 2 października br. (niedziela) w związku z organizowanym „10. Maratonem Rzeszowskim” nastąpią zamknięcia ulic oraz utrudnienia w ruchu drogowym.

W związku z powyższym ZTM przedstawia plan objazdów dla autobusów.

1 października br. (sobota)

a) w godz. ok. 12:00 – 13:00:

  •  Linie 2 i 14 do przyst. Kopisto Most Zamkowy 04 bez zmian następnie Szopena – Targowa – Pl. Wolności – Piłsudskiego i dalej bez zmian;
Wymiana pasażerska na przystankach Pl. Wolności 01 oraz Szopena Filharmonia 01 będzie odbywać się na wysokości przystanków na pasie ruchu.

b) w godz. ok. 11:00 – 13:00:  

  • Linie 5, 6, 12, 13 i 37 do przyst. Hetmańska podzamcze 01 bez zmian następnie Pl. Śreniawitów –  Lisa-Kuli – Cieplińskiego – Krakowska/Marszałkowska i dalej bez zmian.
2 października br. (niedziela) w godz. ok. 8:00 – 16:00

  •  Linie 2 i 14 do przyst. Kopisto Most Zamkowy 04 bez zmian następnie Szopena – Targowa – Pl. Wolności – Piłsudskiego i dalej bez zmian;
  •  Linie 5, 6, 12, 13 i 37 do przyst. Warszawy Dom Studenta 09 bez zmian następnie Podwisłocze – Kopisto – Most Zamkowy – Szopena i dalej bez zmian;
  • Linie 8, 26, 34, i 58 do przyst. Powst. Warszawy Dom Studenta 09/ Warszawy / Podwisłocze 07 bez zmian następnie nadal Powst. Warszawy – Dąbrowskiego – Lisa-Kuli i dalej bez zmiany
Wymiana pasażerska na ulicach Powst. Warszawy, Dąbrowskiego, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Pl. Wolności będzie odbywać się na wysokości przystanków na pasie ruchu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy