Reklama

Tylko jedna oferta na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Rzeszów

Tylko jedna oferta na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego! - Zdjęcie główne

Przetarg na budowę PCLA | foto UM Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przetarg na zaprojektowanie i budowę wielofunkcyjnego stadionu na miejscu obecnego, domowego obiektu Resovii przy ul. Wyspiańskiego, został ogłoszony 3 stycznia bieżącego roku, a pierwotny termin składania ofert wyznaczono na 28 lutego. Wydaje się, że prawie dwa miesiące to sporo, a mimo tego za sprawą odwołań i wątpliwości ze strony potencjalnych wykonawców data ta była wielokrotnie przesuwana. Miasto w końcu uporało się z udzieleniem odpowiedzi na łącznie ponad 360 pytań i finalnie dzisiejszy termin został w końcu dotrzymany.

Zainteresowanie inwestycją wydawało się ogromne. Tymczasem w ramach przetargu została złożona tylko jedna oferta – firmy MIRBUD S.A. ze Skierniewic, która wyceniła realizację tego ambitnego przedsięwzięcia na 232,47 mln zł.

Ratusz oszacował inwestycję na ok. 128 mln zł. Oprócz środków własnych miasto miało zapewnione rządowe dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 60 mln zł, a dodatkowe od 15 do 30 mln wsparcia zadeklarował również samorząd województwa podkarpackiego. Pytanie: czy w tej sytuacji istnieje choć cień szansy na dołożenie brakującej kwoty i podpisanie umowy, czy też przetarg zostanie rozpisany ponownie?

Według koncepcji Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne ma zostać przystosowane zarówno do rozgrywek lekkoatletycznych rangi mistrzostw Polski seniorów oraz mityngów międzynarodowych, jak i piłkarskich na poziomie I ligi i Ekstraklasy. Projekt zakłada powstanie w pełni zadaszonego obiektu z miejscami siedzącymi dla ok. 7900 kibiców i pełnym zapleczem sanitarnym, magazynowym, technicznym, socjalnym, konferencyjnym i biurowo-administracyjnym. Zgodnie z założeniami, obiekt miałby powstać do końca 2025 r.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy