Turniej Strzelecki im. mjr. Józefa Rzepki w Sokołowie Małopolskim. 80 osób rywalizowało w strzelectwie sportowym [ZDJĘCIA]

Autor:

Wiadomości Turniek Strzelecki im. mjr. Józefa Rzepki w Sokołowie Małopolskim cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zawody odbyły się 21 maja na terenie Gminnej Strzelnicy Sportowej „Partyzant”. Do rywalizacji stanęło ponad 80 osób.

Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn oraz młodzieży w wieku 13-18 lat. Zawodnicy strzelali z pistoletu i karabinu, w pozycji stojącej i leżącej, na odległość 25 i 50 metrów. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymali okolicznościowe statuetki oraz upominki reklamowe powiatu, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Grzegorz Leja, który zdobył 181 punktów. Na drugim miejscu podium stanął Dawid Rębisz z dorobkiem 179 punktów, a na trzecim miejscu uplasował się Zbigniew Dziuba ze zdobyczą 175 punktów.

Wśród kobiet, najlepsza okazała się Katarzyna Matuła z dorobkiem 173 punktów. Niewiele mniej, bo obie panie dzieliły zaledwie dwa punkty, zdobyła Karolina Suska i zajęła drugie miejsce. Na trzecim znalazła się Martyna Babula z dorobkiem 162 punktów.

W kategorii wiekowej 13-18 lat wygrała Kaja Salach z dorobkiem 159 punktów. Paweł Rydzy zajął drugie miejsce z wynikiem 158 punktów, zaledwie przegrywając o punkt. Trzecie miejsce zajął Piotr Wawrzonek - 149 punktów.

- Żołnierze Wyklęci są symbolem więzi międzypokoleniowej, dlatego chcemy upamiętnić majora Józefa Rzepkę w nowoczesny sposób, poprzez ten turniej. Przywracanie prawdy i stawanie w jej obronie jest sprawą wielkiej wagi. To bardzo ważnie, zwłaszcza dla młodzieży, która potrzebuje prawdziwych autorytetów. Mamy więc nadzieję, że turniej ten utrwali w zbiorowej świadomości imię i dokonania tego człowieka. Skazano go bowiem, jak też innych Żołnierzy Wyklętych, na wiele lat historycznej niepamięci. Major Józef Rzepka był człowiekiem, który w obliczu antykomunistycznego powstania zachował się jak bohater. Zgodnie z wyznawanymi przez siebie ideałami, stanął w obronie wolnej i suwerennej ojczyzny.

- mówił starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Zawody upamiętniły postać urodzonego w Bratkowicach majora Józefa Rzepki, bohatera Armii Krajowej, żołnierza wyklętego w 110. rocznicę jego urodzin, a także miały przyczynić się do popularyzacji strzelectwa sportowego wśród mieszkańców powiatu rzeszowskiego.