Jadąc po alkoholu, kierowca ma upośledzone zdolności prowadzenia auta. Alkohol wpływa negatywnie na zdolność reagowania i podejmowania decyzji. Prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu zmniejsza zdolność kierowcy do szybkiego i skutecznego reagowania na sytuacje na drodze, takie jak hamowanie, skręcanie, omijanie przeszkód i przewidywanie ruchu innych pojazdów.
Oprócz tego osoby prowadzące pojazdy po spożyciu alkoholu są bardziej skłonne do wykonywania ryzykownych manewrów, takich jak przekraczanie prędkości, ignorowanie znaków drogowych i jazda po niewłaściwej stronie drogi.
Niechlubny tytuł rekordzisty przypadł 54-letniemu mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego. W niedzielę o godz. 17. w Rudnej Małej, mężczyzna kierował fiatem, mimo że alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu
– informuje KMP Rzeszów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.