reklama
reklama

Trzecia Droga rejestruje listy wyborcze. PSL i Polska 2050 przedstawiają kandydatów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościSojusz Polskie Stronnictwo Ludowe – Trzecia Droga przedstawił podczas wczorajszej konferencji liderów, którzy powalczą o wejście do Sejmu. Numer 1 w okręgu 23 rzeszowsko-tarnobrzeskim należy do Adama Dziedzica z PSL. Miejscami wyborczymi partie podzieliły się po połowie. Pełnej listy ze wszystkimi nazwiskami jeszcze nie znamy.
reklama

Na listach Trzeciej Drogi mają znaleźć się ludzie, którzy pochodzą z Podkarpacia i znają dobrze region. Pierwsze miejsce na liście w okręgu wyborczym nr 23 będzie miał Adam Dziedzic, prezes podkarpackiego Polskiego Stronnictwa Ludowego specjalizujący się w tematach polityki rolnej. Miejsce drugie należy do Elżbiety Burkiewicz z Mielca, która aktualnie jest przedsiębiorcą i wiceprzewodniczącą Mieleckiej Rady Kobiet. Miejsce trzecie na liście zajmie Sylwester Korycki, który pełni funkcję sekretarza zarządu wojewódzkiego partii Szymona Hołowni na Podkarpaciu. 

Czwarte miejsce przypadnie Ewie Gołębiowskiej. Ponad 20 lat związanej z samorządem jako Radna Rady Miejskiej i przewodnicząca rady miejskiej w Pilźnie. Na miejscu piątym znalazł się Krzysztof Stańko, aktualny pełnomocnik prezydenta Rzeszowa ds. innowacji i rozwoju, który zajmuje się też cyfryzacją i zarządzaniem przedsiębiorstwami.

reklama

Podczas konferencji prasowej, gdy poznaliśmy podkarpackich liderów ugrupowania, mówił on o swoim przywiązaniu do Rzeszowa oraz istotnych dla niego sprawach, jakimi są klimat i środowisko.

- Od urodzenia mieszkam w Rzeszowie. Podkarpacie jest mi bliskie i chcę, by nasz region rozwijał się najszybciej w Polsce. Trzeba zadbać, by świetnie wykształcona młodzież pozostawała właśnie tutaj, aby ludzie wracający z emigracji budowali w Rzeszowie swoje biznesy, a dobrzy fachowcy mogli wybierać w ofertach pracy, inwestujących u nas firm. Jednocześnie pamiętam, jak bardzo istotne jest wychowanie nowego pokolenia, w szacunku do innych, bez podziału na wyznawane wartości czy poglądy. Moim priorytetem będzie także dbałość o klimat i środowisko jako spuściznę dla naszych dzieci. 

reklama

- mówił Krzysztof Stańko.

Adam Dziedzic, lider ugrupowania, chce Polski, na którą wpływ będą mieli obywatele. 

reklama

- Musimy zbudować taką władzę, która nie jest oderwana od obywateli, a taką, która wywodzi się właśnie od nich. Chcemy, aby Polska była domem dla wszystkich Polaków. Chcemy, by wszyscy mogli być szanowanym, bezpiecznym i szczęśliwym. My ten dom odbudujemy

- mówił podczas konferencji. 

Miejsce szóste na liście to Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego od 2018 roku. Maria Golenia to miejsce ósme na liście. Pełni funkcję przewodniczącej Związków Zawodowych pielęgniarek i położnych przy ZOZ w Ropczycach, a także udziela się jako ławnik Sądu Okręgowego w Rzeszowie, a także jest wice przewodniczącą rady miejskiej w Ropczycach.

Pierwszą dziesiątkę zamyka Zbigniew Trębacz, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku. Dwunasty na liście jest Sławomir Kowal radny rady miejskiej w Błażowej. Miejsce czternaste to Błażej Borowiec. Od 2010 roku radny rady miejskiej w Nisku. Miejsce szesnaste to Daniel Wójcik, aktualnie kierownik Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku w gminie Brzostek. Miejsce 18 na liście przypadło Krzysztofowi Kosińskiemu, zwolennikowi ekologii, doktorowi nauk przyrodniczych. 

reklama

Miejsce 20 na liście to Magdalena Burghardt. Ekonomistka, dyrektor Banku Spółdzielczego w Padwi Narodowej. Miejsce 22 to Anna Gniewek. Związana z pomocą społeczną. Miejsce 24 dla Barbary Zych. Kierownik Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu. Miejsce 26 to Maria Utnicka, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Strzyżowie. Miejsce na liście zajęła Maria Świniuch. Adwokat, prowadzi własną kancelarię adwokacką. Listę zamyka Leszek Surdy. Od 2014 roku wójt gminy Gorzyce, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie.

Pozostałych nazwisk jeszcze nie ogłoszono. Pełne listy opublikujemy. Do 6 września partie polityczne mają czas na zarejestrowanie swoich list wyborczych. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama