reklama

Ta ulica jest ciągle zalana. "Dzieci nie mają jak na autobus dojść w suchych butach" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów24info

Ta ulica jest ciągle zalana. "Dzieci nie mają jak  na autobus dojść w suchych butach" [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

Podtopienia na ulicy Szlacheckiej | foto Czytelnik Rzeszów24info

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościTa ulica w Rzeszowie cały czas jest zalana. "To nie musi być ulewa"- komentuje mieszkanka.
reklama

W ostatnim czasie gwłtowna pogoda dała się we znaki mieszkańcom Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Burze i nawałnice, które przeszły przez region spowodowały wiele szkód, w tym liczne podtopienia. 

Straty i ranni

To właśnie Podkarpacie okazało się najbardziej newralgicznym miejscem pod względem pogodowym w kraju. Przez region przeszły gwałtowne burze, które powalały drzewa, zrywały dachy i uszkadzały linie energetyczne. Dachówki spadały na ulice, stwarzając zagrożenie dla przechodniów i pojazdów.

Nawałnice, które przeszły nad Podkarpaciem, zostawiły po sobie ślad zniszczenia i rannych. Wśród poszkodowanych znalazł się mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, trafiony dachówką zerwaną przez wiatr. W powiecie mieleckim doszło do porażenia prądem po tym, jak wichura zerwała linię energetyczną. Nie obyło się też bez groźnych incydentów w powiatach leżajskim i przemyskim – tam przewrócone drzewa uderzyły w przejeżdżające auta, raniąc dwie osoby. Cała czwórka trafiła do szpitala. Żywioł uderzył nagle i brutalnie, zostawiając po sobie chaos i strach. 

reklama

Stale zalana ulica - "To nie musi być ulewa"

W następstwie ostatnich burz jedna z mieszkanek rzeszowskiego osiedla Przybyszówka zwróciła uwagę na powracający problem zalewania ulicy Szlacheckiej. Jak relacjonuje, sytuacja powtarza się przy każdej, nawet niewielkiej ulewie.

Po każdym deszczu wszystko jest zalane. To nie musi być ulewa. Co chwilę podjazdy są podmyte, a dzieci nie mają jak na autobus dojść w suchych butach

- informuje mieszkanka.

Lokalna społeczność apeluje o interwencję – potrzebne są zarówno doraźne działania poprawiające odpływ wody, jak i długofalowe rozwiązania infrastrukturalne. Mieszkańcy czują się pozostawieni sami sobie i oczekują reakcji ze strony miasta. 

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo