Reklama

Strażak z OSP Świerczów, który miał podpalić gospodarstwo w Nowej Wsi trafił na 3 miesiące do aresztu. - Śledztwo jest rozwojowe - mówi prokurator

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej postawiła zarzuty 21-letniemu mieszkańcowi gminy Kolbuszowa. Dotyczą one podpalenia budynków gospodarczych w Nowej Wsi. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie.

Sprawa jest o tyle bulwersująca, że mężczyzna, który podejrzany jest o podpalenie stodoły i stajni mieszkańcom Nowej Wsi był strażakiem ochotnikiem w OSP Świerczów i Nowa Wieś. Wielokrotnie uczestniczył on w akcjach i wyjazdach, ratując ludzki dobytek, gasząc pożary. Teraz, jak się okazuje, sam podłożył ogień pod budynki gospodarcze rodziny Bryków z Nowej Wsi. Podejrzanemu grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności za spowodowanie pożaru, w którym zginęły zwierzęta. 

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach pożaru doszło kilka dni temu w nocy. Ogień doszczętnie zniszczył stajnię i stodołę. Żywcem spłonął cały dobytek mieszkańców Nowej Wsi, w tym cztery krowy, około 30 kur, dwa króliki, traktor, skuter, siano i drewno. 

Jak poinformowała Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury, mężczyzna przyznał się do podpalenia. W swoich zeznaniach 21-latek wyjaśnił, że poszedł na gospodarstwo w Nowej Wsi i zapalniczką popalił stodołę i stajnię. 

Sąd Rejonowy w Kolbuszowej przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Prokurator Kwiatkowska-Brandys dodała także, że na tę chwilę nie ma jeszcze aktu oskarżenia wobec mieszkańca gminy Kolbuszowa, ponieważ sprawa może być rozwojowa. 

Wielu mieszkańców twierdzi, że 21-latek może mieć związek z innymi pożarami, do których dochodziło w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w Nowej Wsi i okolicach. Prokuratura zatem będzie przesłuchiwała świadków w tej sprawie, m.in. druhów w OSP Świerczów. 

Artykuł pochodzi z portalu korsokolbuszowskie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE