Reklama

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeszów – Przybyszówka otrzymali nowy samochód [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę, 12 listopada na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeszów-Przybyszówka odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania nowego lekkiego samochodu. Samochód Peugeot Boxer wspomoże jednostkę w działaniach ratowniczo-gaśniczych i zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców Rzeszowa.

Strażacy z OSP w Rzeszowie -Przybyszówce otrzymali lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Kosztował 230 tysięcy złotych. Nowy pojazd zastąpił 32-letni samochód VW Transporter T4. W 2018 roku samochód ten trafił do OSP Rzeszów-Przybyszówka, gdzie po kosztownym remoncie posłużył lokalnej społeczności jeszcze przez blisko 5 lat. Jednostka dysponuje też od 2020 roku średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym na podwoziu Volvo. Dla strażaków ochotników to ważny moment.

Przetarg na samochód został ogłoszony w czerwcu 2022 r. Same działania mające na celu pozyskanie środków rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Samochód był długo wyczekiwany zarówno przez druhny i druhów naszej jednostki, ale zapewne również też przez mieszkańców naszego osiedla jak i całego Miasta Rzeszowa 

- poinformował druh Arkadiusz Bartosik - Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeszów Przybyszówka

Zakup został dofinansowany przez samorząd Rzeszowa, fundację Orlen, PGE i Agencji Rozwoju Przemysłu. W OSP Rzeszów Przybyszówka służbę pełni 40 strażaków ochotników. Tylko w tym roku jednostka wyjeżdżała do 60 zdarzeń.

Oczywiście, cieszymy się z nowo pozyskanego samochodu, który znacząco zwiększa standardy dotyczące bezpieczeństwa samych Strażaków. Pojazd wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, który przede wszystkim wpłynie na bezpieczeństwo prowadzonych działań, m.in. w wysokociśnieniowy agregat wodny oraz zbiornik wody o pojemności 250 litrów, maszt pneumatyczno-elektryczny LED czy wyciągarkę elektryczną PowerWinch PW 12000. Część sprzętu (np. pilarki, węże tłoczne, prądownice czy narzędzia burzące) przełożyliśmy z poprzedniego samochodu, tj. VW Transportera T4, który służył w naszej jednostce przez blisko 5 lat, a w służbach ratowniczych od ponad 30 lat

- mówi Prezes OSP Przybyszówka.

Dowódcą sobotniej uroczystości był druh Krzysztof Zaleski. Samochód poświęcili ks. Wiesław Rafacz proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Rzeszowie i ks. Paweł Samborski Podkarpacki Kapelan Wojewódzki Strażaków. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy