reklama
reklama

Starbucks wprowadzi eko-rewolucję? Kawowy gigant otworzył się w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Starbucks wprowadzi eko-rewolucję? Kawowy gigant otworzył się w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Starbucks w Rzeszowie | foto Michał Toś

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościAmerykańska sieć kawiarni Starbucks do 2030 roku chce zmniejszyć o 50% emisję dwutlenku węgla, zużycie wody i odpadów. Startup EcoBean we współpracy ze Starbucksem produkuje słomki z fusów po kawie. Firma całkowicie chce odejść od plastiku, aby do 2025 roku klienci mogli przychodzić po kawę z własnym kubkiem lub z łatwością pożyczać kubek wielokrotnego użytku, lub ceramiczny kubek na wynos od swojego lokalnego Starbucksa.
reklama

Łącząc ludzi przy kawie, Starbucks stał się jedną z najbardziej znanych i lubianych marek na świecie. Kawiarnia otworzyła się w Rzeszowie 2 stycznia i przez cały czas przyciąga do siebie ogromną rzeszę klientów. 

Amerykańska sieciówka wprowadza na rynek ekologiczne rozwiązania. Cele firmy zakładają całkowite pozbycie się z obiegu plastikowych i papierowych kubków. Do końca przyszłego roku takie założenie ma zostać wprowadzone w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. 

Znikną papierowe i plastikowe kubki

Starbucks opracowuje plan, który może nie zlikwiduje papierowych kubków od razu, ale sprawi, że pojawią się lepsze alternatywne opcje. Jedną z nich będzie tzw. program wypożyczania. Firma prowadzi eksperymenty z "kubkami na depozyt" w Singapurze, Wielkiej Brytanii oraz Japonii. W Stanach Zjednoczonych klienci, wpłacając przykładowego dolara, zabierali ze sobą kubek, używali, a następnie zwracali do specjalnej maszyny, która owego dolara im oddawała. 

reklama

Kawiarnia zamierza propagować przychodzenie na kawę z własnym kubkiem. Zachęcić do tego mają specjalne rabaty i zniżki dla tych, którzy korzystać będą z ceramicznych kubków. 

 

reklama

Starbucks zorganizował akcję „Zabierz swoje fusy do domu”. Kawowy gigant oferował klientom za darmo zużyte fusy do wykorzystania w dowolny sposób. Służyły one jako kawowy peeling, środek do czyszczenia domu, ekologiczny nawóz, a także jako składnik do posypywania alejek w parkach oraz dróg jako alternatywa dla soli i piasku. 

W lokalach znajdują się tzw. EcoBoxy - specjalne pojemniki na odpady, czyli kawowe fusy. Firma współpracuje również z aplikacją Too Good To Go.

– Wiele mówi się o kryzysie klimatycznym i o skutkach, które ze sobą niesie. Nam zależy jednak nie tylko na rozpowszechnianiu wiedzy, ale także na osiąganiu realnych, pozytywnych rezultatów. Dzięki konsekwencji i wprowadzaniu nowych rozwiązań widzimy pierwsze zmiany. W zeszłym roku sprzedaż napojów we własnym kubku wzrosła ponad dwukrotnie. Dzięki współpracy z Too Good To Go zaledwie w ciągu pierwszych 3 miesięcy udało nam się też ocalić przed wyrzuceniem ponad 20 tysięcy produktów, stawiając czoła problemowi marnowania żywności i ograniczając emisję CO2 do atmosfery o ok. 14 ton. Uważam, że mamy z czego być dumni, co nie oznacza, że nie możemy starać się jeszcze bardziej.

reklama

- mówi Mateusz Sielecki, Prezydent Starbucks CE.

W Rzeszowie Starbucks działa w Galerii Rzeszów na poziomie -1.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama