Reklama

Stadion dla Resovii. Jest przełom. W grudniu ogłoszenie przetargu na budowę PCLA

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Stadion dla Resovii. Jest przełom. W grudniu ogłoszenie przetargu na budowę PCLA - Zdjęcie główne

W grudniu ogłoszenie przetargu na budowę PCLA | foto Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiciele spółki Resovia Residence Development dogadali się z miastem Rzeszów i sprzedali miastu działkę, potrzebną do budowy planowanego Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki na ul. Sportowej. - Mamy dobre wiadomości, przed chwilą podpisany został akt notarialny, w miasto nabyło kluczową dla dalszych procesów inwestycyjnych działkę – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Miasto Rzeszów kupiło 16-arową działkę przy stadionie Resovii. Kluczową w sprawie inwestycji jako jest Podkapackie Centrum Lekkoatletyczne. Jeszcze w tym roku ma być ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy. 

Udana transakcja 

- Rozwiązany został węzeł gordyjski, który narastał w tym procesie - poinformował Konrad Fijołek w ratuszu. Rada Miasta skierowała plan zagospodarowania do przeprojektowania, co prezydent określił jako gest dobrej woli na rzecz firmy.

- Sprzedaliśmy dzisiaj miastu 16-arową działkę. Była nam potrzebna, ale prezydent i radni przekonali nas, że bardziej potrzebna jest PCLA, mieszkańcom i miastu. W toku rozmów postanowiliśmy naszą inwestycję troszkę zredukować, zmniejszamy wysokość i gęstość zabudowy, zapewnimy te z 20 proc. powierzchni zielonej. Chcieliśmy budować blok o wysokości 130 metrów, a teraz będziemy budować budynek o wysokości 55 m.

- mówił Krzysztof Karwański, członek zarządu Resovia Residence Development.

Ostatnia prosta

Czasu jest bardzo mało. Miasto, jeśli chce skorzystać z 60 mln dotacji z Ministerstwa Sportu na inwestycję, musi jeszcze w tym roku ogłosić przetarg. 30 milionów dorzuci samorząd wojewódzki i to samo zrobi miasto Rzeszów. 

- Radni na listopadowej sesji rady miasta przegłosowali uchwałę o zmianie obecnego planu zagospodarowania przestrzennego. – Ten plan był niekorzystny dla przestrzeni miejskiej. Nie mogliśmy się zgodzić na plan w kształcie sprzed dwóch lat, był on oprotestowany i szkodliwy dla przestrzeni miejskiej.

– mówi Robert Kultys, radny PiS, przewodniczący komisji gospodarki przestrzennej w Radzie Miasta Rzeszowa. 

- Mamy już praktycznie wszystko by ogłosić przetarg na PCL. W piątek na posiedzeniu zarządu klubu CWKS Resovia przegłosowano, że jeszcze fragment terenu przy Resovii, z drugiej strony, który posiada klub, zostanie nam w sprzedany i częściowo zamieniony na inną działkę. Żeby klub mógł rozwijać boiska treningowe, a my mielibyśmy teren na dodatkowe funkcje wokół stadionu.

- mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

ZOBACZ TAKŻE:
Budowa stadionu priorytetem na najbliższe lata

Inwestycja finansowana przez Ministerstwo Sportu to absolutny priorytet miasta na najbliższe kilka lat. Jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na budowę stadionu dla Resovii Rzeszów. 

- Projekt został zmodernizowany i na jego bazie powstała nowa koncepcja obiektu, spełniająca wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jak i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- mówi Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa.

W otoczeniu stadionu nie powstanie zakładany 130-metrowy wieżowiec w otoczeniu sześciu nowych bloków. Konflikt działkowy został pozytywnie rozstrzygnięty i w ramach nowej umowy najwyższy nasz budynek na tamtym terenie będzie nie wyższy niż 55 m. Współczynnik intensywności zabudowy planowany był na 9, a zostanie obniżony do 7,5. Jednocześnie zwiększony zostanie wskaźnik powierzchni zielonej do 20 procent.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy