Reklama

Spotkanie z legendą himalaizmu - Piotrem Pustelnikiem 17 marca w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Piotr Pustelnik Facebook

Spotkanie z legendą himalaizmu - Piotrem Pustelnikiem 17 marca w Rzeszowie - Zdjęcie główne

17 marca w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z Piotrem Pustelnikiem – legendą polskiego himalaizmu | foto Piotr Pustelnik Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 17 marca w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z Piotrem Pustelnikiem – legendą polskiego himalaizmu, zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum, jednym z najbardziej utytułowanych polskich wspinaczy. Piotr Pustelnik podczas spotkania w Rzeszowie opowie o pasji i miłości do gór, którym poświęcił ponad 40 lat życia.

Piotr Pustelnik - zwyczajny człowiek, który dokonał w górach rzeczy nadzwyczajnych. W trakcie rozmowy nie zabraknie pytań o odporność psychiczną, motywację i determinację w drodze po najtrudniejsze cele.

- Przyjdź i dowiedz się, co czuje człowiek wkraczający w strefę śmierci, jakie emocje wyzwala, mijająca cię o włos, ważąca milion ton lawina lodu, kamieni i śniegu oraz dlaczego, mimo ekstremalnych niebezpieczeństw, himalaiści wciąż wracają w najwyższe góry świata.

- zachęca organizator. 

Piotr Pustelnik jako trzeci z polskich himalaistów zdobył wszystkie 14 szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m. Koronę zamknęło wejście na Annapurnę (8091 m n.p.m.) w dniu 27 kwietnia 2010 r. o 13:45 czasu lokalnego. Dokonał tego jako trzeci Polak w historii po Jerzym Kukuczce i Krzysztofie Wielickim. Pustelnik jest twórcą niezrealizowanego projektu „Trzy Korony”, czyli pomysłu na zdobycie Korony Ziemi, Koronki Ziemi (drugie co do wysokości szczyty kontynentów) i Korony Himalajów i Karakorum.

Wychowanek, wieloletni członek i kilkukrotny prezes Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi. Współorganizator marszobiegu Lawiny i imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w schronisku „Samotnia” PTTK. Od maja 2016 roku Prezes Polskiego Związku Alpinizmu. Piotr jest Jurorem Konkursu Filmowego Festiwalu w Lądku.

Po spotkaniu będzie można kupić książkę Piotra Pustelnika, a przy okazji zamienić z autorem kilka zdań, zdobyć autograf lub zrobić wspólne zdjęcie.

Wejście na spotkanie będzie biletowane. Wejściówki do nabycia TUTAJ

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy