Reklama

Seniorzy od stycznia bez limitu mogą korzystać ze zniżek na basen. Warunkiem jest posiadanie Karty Seniora

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pexels

Seniorzy od stycznia bez limitu mogą korzystać ze zniżek na basen. Warunkiem jest posiadanie Karty Seniora - Zdjęcie główne

foto pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od stycznia 2023 roku zostały zniesione ograniczenia dotyczące zniżek dla seniorów. Ulga obowiązuje teraz siedem dni w tygodniu. Dokumentem uprawniającym do zakupu biletu na basen w obniżonej cenie jest posiadanie Karty Seniora.

Dotąd jedynie dwie rzeszowskie pływalnie (ROSiR iDelfin) prowadziły sprzedaż biletów ze zniżką dla seniorów. Jednak obowiązywały pewne ograniczenia, mianowicie z rabatów można było korzystać wyłącznie w wyznaczone przez dany basen dni oraz godziny. Na pływalni „Delfin” przy al. Rejtana można było skorzystać z ulgi w sobotę o 17.00 oraz w niedziele o 12.30. Natomiast na pływalni ROSiR przy ul. Ks. Jałowego we wtorek o 7.00 i w piątek o 11.45.


Co się zmieniło?


Od stycznia bilety ulgowe dla osób starszych będzie można zakupić w każdym z 5 rzeszowskich basenów (ROSIR przy ul. Ks. Jałowego, basen na ul. Matuszczaka, Karpik ul. Ignacego Solarza, Delfin al. Rejtana i Muszelka przy ul. Stefana Starzyńskiego). Bilet po okazaniu Kart Seniora będzie kosztował 8 zł i można go będzie zakupić w każdy dzień w godzinach pracy pływalni. Bilet będzie ważny przez 60 min (czyli 15 minut dłużej niż do tej pory). Za każde kolejne minuty trzeba będzie dopłacić 70 gr. W tym przypadku taka zasada obowiązuje wszystkich klientów basenu, bez wyjątków. 


Jako młoda osoba uwielbiałam pływać, z biegiem lat pasja się zatraciła. Dotąd chodziłam na basen tylko z wnukami, ale wtedy zniżka mnie nie dotyczyła, teraz po wprowadzeniu zmian chętnie wybiorę się w najbliższym czasie popływać

– mówi pani Maria, emerytka z Rzeszowa


Karta Seniora – jak działa i gdzie można ją wyrobić?


Ogólnopolska Karta Seniora przysługuje osobom, które przekroczyły 60 rok życia. Można ją wyrobić bezpłatnie i jest bezterminowa. W Rzeszowie wydaje ją: Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 13 – w godzinach pracy Urzędu; Rzeszowska Rada Seniorów, Rynek 7, pokój 01, w środy, w godzinach 12:00-14:00 oraz NZOZ „Rudek” w godzinach 7:00-19:00: ul. Marszałkowska 15; al. Rejtana 32; ul. Hetmańska 40A; ul. Szarych Szeregów 5; ul. Pelczara 4/1.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy