Montaż zegarów wskazówkowych i elektronicznych wyświetlaczy rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku. W lutym dokładnie 15 lutego zostały uruchomione i informują już o przyjazdach i odjazdach pociągów. Na peronach znajduje się także infokiosk Husar INF-WOP, wyświetlacz działający 24/7 (24 godziny, 7 dni w tygodniu) i wyświetla podróżnym dokładną informację o ruchu pociągów.
Rozwinęła się także sieć monitoringu. Dworzec monitorowany jest przez ponad 120 kamer, w przejściu podziemnym i na peronach. Dodatkowo 22 kamery znalazły się na stacji Rzeszów Zachodni.
Elektroniczne monitory podają informację dotyczącą każdego z peronów o przyjazdach i odjazdach pociągów. Oprócz monitorów, na peronach zamontowano także tradycyjne zegary wskazówkowe. W grudniu 2023 roku i na początku nowego roku testowano nowe urządzenia.
12 lutego miasto Rzeszów otworzyło tzw. miejską część RCK. Została zaprezentowana nowa stacja do ładowania autobusów elektrycznych, nowoczesny przystanek z elektroniczną tablicą, a także parking podziemny, który ma w przyszłości zapewnić miejsce dla 110 samochodów. Parking podziemny otwarty będzie dla mieszkańców od 1 marca 2024 roku.
- Dzięki atrakcyjnej formie, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne będzie stanowić nowoczesną wizytówkę miasta, a od strony praktycznej ułatwi mieszkańcom dostęp do wielu środków lokomocji. Realizacja tej znajdującej się w samym centrum Rzeszowa inwestycji, była niewątpliwym wyzwaniem z racji skali, ale też znaczenia dla lokalnej społeczności
- informował Jakub Nagraba, dyrektor Budownictwa Ogólnego w Budimex S.A.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.