reklama

Rzeszowscy terytorialsi szkolą się razem z amerykańską armią [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

Rzeszowscy terytorialsi szkolą się razem z amerykańską armią [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

Szolenia z amerykańskim wojskiem | foto 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościIntensywne szkolenie z udziałem amerykańskich instruktorów przeszli żołnierze 31. Batalionu Lekkiej Piechoty z Rzeszowa – jednego z kluczowych oddziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ćwiczenia, zrealizowane w Stałym Rejonie Odpowiedzialności jednostki, były częścią regularnych rotacyjnych treningów, a ich celem było podniesienie gotowości bojowej oraz doskonalenie współpracy z sojusznikami z USA.
reklama

W niedzielę, 18 maja 2025 roku, taktyczne szkolenie dotyczące walki w okopach przeszli żołnierze 314. kompanii lekkiej piechoty. Zajęcia odbywały się przy współudziale wojskowych instruktorów z armii Stanów Zjednoczonych, którzy wspierali polskich terytorialsów w doskonaleniu umiejętności bojowych w trudnych warunkach terenowych.

Obecność instruktorów z armii sojuszniczej umożliwiła wymianę doświadczeń oraz poznanie nowoczesnych procedur sprawdzonych w realnych działaniach bojowych

reklama

- informuje por. Magdalena Mac  cz.p.o. Oficer Prasowy 3 PBOT.

Celem zajęć było wzmocnienie kompetencji dowódczych oraz instruktorskich żołnierzy z pododdziałów 31. batalionu lekkiej piechoty. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom związanym z planowaniem operacji i skutecznym dowodzeniem sekcjami oraz plutonami w warunkach taktycznych.

 

 

Rozwój kompetencji bojowych

Systematyczne uczestnictwo w ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych – zarówno z wojskami operacyjnymi, jak i siłami sojuszniczymi – pozwala żołnierzom 31. Batalionu Lekkiej Piechoty im. płk. Jana Stefana Kotowicza ps. „Twardy” stale doskonalić swoje umiejętności. Kluczowe obszary ich szkolenia to taktyczne procedury walki małych pododdziałów (TTPs), działania rozpoznawcze, planowanie i zakładanie zapór inżynieryjnych, operacje niszczące, a także precyzyjne naprowadzanie ognia artyleryjskiego.

reklama

Tego rodzaju wspólne szkolenia to wartość nie do przecenienia. Umożliwiają nam nie tylko rozwój kompetencji bojowych, ale również wzmacnianie interoperacyjności z naszymi  sojusznikami z NATO

– podkreślił płk Michał Małyska, dowódca 3 Podkarpackiej Brygady  Obrony Terytorialnej. 

Jak podkreśla podpułkownik Przemysław Jarema, dowódca 31. Batalionu Lekkiej Piechoty z Rzeszowa, tego typu szkolenia mają ogromne znaczenie – nie tylko pozwalają żołnierzom rozwijać indywidualne umiejętności i kompetencje oraz budować silne więzi z wojskami sojuszniczymi, ale również realnie przyczyniają się do wzmocnienia lokalnego potencjału obronnego. Jak dodaje, intensywne przygotowanie do skutecznego działania w sytuacjach kryzysowych stanowi istotny filar bezpieczeństwa społeczności regionu.

reklama

 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo