Reklama

Rzeszów zaciągnie kredyt na 350 mln zł! Podjęto uchwałę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: własne

Rzeszów zaciągnie kredyt na 350 mln zł! Podjęto uchwałę - Zdjęcie główne

Miasto Rzeszów zaciągnie kredyt na 350 mln zł | foto własne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na dzisiejszej (12 lipca) sesji Rady Miasta podjęto uchwałę o zaciągnięciu kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym do kwoty 350 mln zł. W jakim celu?

Głosowanie radnych odnośnie zaciągnięcia kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym było dość jednomyślne. Za tym pomysłem zagłosowało 23 radnych, natomiast sprzeciw wyraziło 2 - Jerzy Jęczmnionka i Mateusz Szpyrka.

Długoterminowy kredyt zostanie przeznaczony na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych zgodnie z planem limitów wydatków. Pożyczone pieniądze będą do dyspozycji Miasta Rzeszowa w latach 2023-2027, a ich spłata potrwa do 31 grudnia 2052 roku. Źródłem spłaty mają być dochody własne miasta, pochodzące m.in. z udziałów w podatkach stanowiących dochód budżetu państwa, a także z podatku od nieruchomości.

Pożyczka posłuży do realizacji takich inwestycji jak m.in. budowa kanalizacji deszczowej na osiedlu Słocina, a także budowa kolektora deszczowego na osiedlu Zwięczyca i Staroniwa.

Sprzeciw tej decyzji wyrażali głównie radni PiS. Jednym z nich był Grzegorz Koryl, który mówił, że to nie jest dobry czas na zaciąganie kredytów. Oprócz tego zaproponował, aby pożyczone pieniądze zainwestować w projekty, które przyniosą zysk.

Odmienne zdanie na ten temat ma prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, który twierdzi, że jest to sukces, bo kredyt w EBI jest najkorzystniejszą i najtańszą opcją dla miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy