Reklama

Rzeszów po raz kolejny pomaga w zakupie żywności dla najuboższych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rzeszów po raz kolejny pomaga w zakupie żywności dla najuboższych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pieniądze przekazane przez miasto trafią do Podkarpackiego Banku Żywności (PBŻ). Organizacja zajmuje się dystrybucją żywności wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Dotacja, którą przekazało miasto Rzeszów ma pokryć koszty zakupu żywności oraz jej dystrybucji. Produkty mają pochodzić z unijnych rezerw i od darczyńców z Polski oraz zagranicy. Będzie ona rozdawana mieszkańcom na terenie Rzeszowa. 


Miasto podpisało z PBŻ umowę o przekazaniu pieniędzy już po raz 20. To najlepszy dowód, że nasza współpraca przebiega bardzo dobrze

– uważa Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.


Szacuje się, że kwota 50 tysięcy złotych powinna wystarczyć, aby pomóc około 2500 osób w tym seniorom, rodzinom potrzebującym czy też rodzinom z dziećmi.
Docelowo zapewnimy pomoc dla około 5000 ludzi – przewiduje Daniel Jakubowski, prezes Podkarpackiego Banku Żywności.


Podkarpacki Bank Żywności


Związek Stowarzyszeń Podkarpacki Bank Żywności w Rzeszowie powstał 16 października 2002 roku w wyniku doświadczeń kilku stowarzyszeń. Działają one w sferze pomocy społecznej oraz dożywiania ludzi najuboższych. W pierwszym okresie działalności Podkarpacki Bank Żywności nie miał wielkiej siły oddziaływania. Właściwa praca rozpoczęła się od listopadowej zbiórki żywności w 2003 roku. Od tego momentu działalność Banku stale się rozszerza i udoskonala, opierając się o filar, jakim jest niesienie pomocy. W 2005 roku Bank w Rzeszowie uzyskał status organizacji pożytku publicznego oraz został przyjęty do Federacji Polskich Banków Żywności. W roku 2004 nawiązana została współpraca z podobnymi organizacjami z Niemiec, a w 2005 roku pierwsza wizyta w banku w Strasburgu we Francji.


Pomoc najuboższym ludziom jest potrzebna, wspieranie organizacji takich jak Podkarpacki Bank Żywności powinna być szczególnie ważna dla władz naszego miasta

– mówi pani Krystyna z osiedla Zalesie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy