Dotacja, którą przekazało miasto Rzeszów ma pokryć koszty zakupu żywności oraz jej dystrybucji. Produkty mają pochodzić z unijnych rezerw i od darczyńców z Polski oraz zagranicy. Będzie ona rozdawana mieszkańcom na terenie Rzeszowa.
Miasto podpisało z PBŻ umowę o przekazaniu pieniędzy już po raz 20. To najlepszy dowód, że nasza współpraca przebiega bardzo dobrze
– uważa Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.
Szacuje się, że kwota 50 tysięcy złotych powinna wystarczyć, aby pomóc około 2500 osób w tym seniorom, rodzinom potrzebującym czy też rodzinom z dziećmi.
Docelowo zapewnimy pomoc dla około 5000 ludzi – przewiduje Daniel Jakubowski, prezes Podkarpackiego Banku Żywności.
Podkarpacki Bank Żywności
Związek Stowarzyszeń Podkarpacki Bank Żywności w Rzeszowie powstał 16 października 2002 roku w wyniku doświadczeń kilku stowarzyszeń. Działają one w sferze pomocy społecznej oraz dożywiania ludzi najuboższych. W pierwszym okresie działalności Podkarpacki Bank Żywności nie miał wielkiej siły oddziaływania. Właściwa praca rozpoczęła się od listopadowej zbiórki żywności w 2003 roku. Od tego momentu działalność Banku stale się rozszerza i udoskonala, opierając się o filar, jakim jest niesienie pomocy. W 2005 roku Bank w Rzeszowie uzyskał status organizacji pożytku publicznego oraz został przyjęty do Federacji Polskich Banków Żywności. W roku 2004 nawiązana została współpraca z podobnymi organizacjami z Niemiec, a w 2005 roku pierwsza wizyta w banku w Strasburgu we Francji.
Pomoc najuboższym ludziom jest potrzebna, wspieranie organizacji takich jak Podkarpacki Bank Żywności powinna być szczególnie ważna dla władz naszego miasta
– mówi pani Krystyna z osiedla Zalesie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.