Reklama

Przysięga Terytorialsów przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj (22 maja) o godzinie 10:00 przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się przysięga żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.

Wierzę, że okażecie się godnymi tego zaszczytu, podobnie jak zaufania, którym całe wojsko cieszy się w naszym społeczeństwie. Jesteście żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej, formacji wojskowej, która w praktyce i w działaniu potwierdza swoją wartość. W czasach, gdy za naszymi wschodnimi granicami trwa agresja Rosji na Ukrainę żołnierze Wojska Polskiego, a w tym Terytorialsi, dbają o bezpieczeństwo Polski. Skutecznie z poświęceniem realizują zadania, do których zostali powołani. Gratuluję decyzji o wstąpieniu w szeregi 3. Podkarpackiej Brygady Terytorialnej. Życzę pomyślnej służby i wielu osiągnięć w przyszłości.

- napisał w liście Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak

ZOBACZ TAKŻE:

Wojska Obrony Terytorialnej to jedyny rodzaj sił zbrojnych, który pozwala łączyć codzienną pracę zawodową ze służbą w Wojsku Polskim. Terytorialsem może zostać praktycznie każdy. Wśród ochotników znajdują się uczniowie, studenci, pracownicy różnych firm i instytucji, a nawet osoby bezrobotne. Rekrutacja jest otwarta dla obywateli polskich w wieku od 18 do 60 lat w korpusie szeregowych lub do 63 lat dla podoficerów i oficerów.

Osoby zainteresowane wstąpienie do Wojska Obrony Terytorialnej powinny udać się do Wojskowego Centrum Rekrutacji, gdzie można złożyć stosowny wniosek. Inną możliwością jest skontaktowanie się z odpowiednim rekruterem, do którego numer telefonu lub adres e-mail można pozyskać poprzez wybranie swojego powiatu pod adresem: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/.

Fragment wideo uroczystości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy