Reklama

Przetarg na połączenie ul. Wołyńskiej z ul. Potokową ogłoszony!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Przetarg na połączenie ul. Wołyńskiej z ul. Potokową ogłoszony! - Zdjęcie główne

Przetarg na połączenie ul. Wołyńskiej z ul. Potokową ogłoszony! | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Długo wyczekiwana przez mieszkańców "Projektanta" inwestycja zaczyna nabierać realnych kształtów. Ratusz ogłosił właśnie przetarg pn. "Roboty budowlane polegające na budowie dróg KDZ, KLD1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową".

Obecnie ul. Wołyńska ma ok. 700 metrów długości, zaczynając swój bieg na skrzyżowaniu z ul. Błogosławionej Karoliny i kończąc się ślepo na wysokości niedawno powstałych bloków Spółdzielni Mieszkaniowej "Projektant". W zakres ogłoszonej inwestycji wchodzi:


* usunięcie drzew i krzewów kolidujących z inwestycją oraz niezbędne roboty przygotowawcze w zakresie rozbiórek istniejących nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów, podbudów, krawężników itp. kolidujących z inwestycją,
* budowę dalszego ciągu ul. Wołyńskiej o długości ok. 920 m
* budowę drogi łączącej ul. Słoneczny Stok z nowym odcinkiem ul. Wołyńskiej o długości ok. 260 m
* budowę i rozbudowę ul. Potokowej na długości o 413 m
* budowę skrzyżowań na przecięciu nowoprojektowanych dróg
* budowę/przebudowę ścieżek rowerowych wzdłuż inwestycji
* budowę/przebudowę chodników
* budowę zatok autobusowych
* budowę/przebudowę zjazdów
* przebudowę istniejącego i budowę nowego systemu odwodnienia korpusu drogowego oraz terenów przyległych na odcinku objętym opracowaniem
* budowę i przebudowę infrastruktury technicznej
* wykonanie oznakowania pionowego, poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego w dostosowaniu do projektowanej geometrii przedmiotowej drogi.

Inwestycja ta ma niebagatelne znaczenie dla tej części miasta. Przede wszystkim zapewni alternatywną trasę wyjazdu z osiedla, szczególnie dla podróżujących w południowe rejony. Droga ta połączy więc w praktyce dwa, rzeszowskie osiedla – Franciszka Kotuli oraz Staroniwę.
Ponadto jest ona konieczna ze względu na dynamiczną rozbudowę bloków – przede wszystkim przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Projektant", ale i coraz częściej inwestujących tu deweloperów – oraz poprawę dostępności mieszkańców ul. Słoneczny Stok (np. celem dostania się do placówek oświatowych i handlowych przy ul. Błogosławionej Karoliny, gdzie obecnie wymaga to od nich poruszania się naokoło ul. Pańską).


Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że właśnie przy rozbudowanej ul. Wołyńskiej planowana jest budowa bloków w ramach tzw. SIM – Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, czyli rządowego programu tanich mieszkań, których miałoby w tym miejscu powstać aż 850.

Otwarcie ofert w ramach przetargu zaplanowano na 22 maja 2023 o godzinie 10:00. Miasto w planie zamówień zaplanowało na budowę tej drogi ok 10,26 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy