Reklama

Projekt "Stwórzmy Nowe Warunki" to pomysł maturzystów z I LO w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Projekt "Stwórzmy Nowe Warunki" to pomysł maturzystów z I LO w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Projekt został stworzony przez maturzystów z I LO Rzeszów | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach projektu społecznego pt. „Stwórzmy Nowe Warunki” już dziś (10 marca) Podkarpackie Centrum Innowacji odkryje przed zwiedzającymi swoje tajemnice. Przy ulicy Lenartowicza 6 w Rzeszowie będzie można zobaczyć dokładnie, jakimi zasobami dysponuje PCI oraz jaki posiada sprzęt.

Podczas „dni otwartych” będzie można dowiedzieć się w jakiś sposób wykorzystać zasoby do nauki i rozwoju swoich zainteresowań i umiejętności. 

„Dzień otwartych drzwi”

Warsztaty w ProtoLab poprowadzone zostaną przez wykwalifikowanych pracowników PCI. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 16.00. Do dyspozycji uczestników wydarzenia będą między innymi pracownia druku 3D i szybkiego prototypowania, pracownia VR oraz pracownie, gdzie obrabia się metal i drewno. Zostanie otwarta również pracownia tekstylna (wearables) oraz pracownia elektroniczna BioGreen Lab. 


ProtoLab daje naprawdę wiele możliwości do rozwoju zainteresowań, pomysłów i prototypów. Nasze pracownie są wyposażone w nowoczesny sprzęt, skupiający się na wielu dziedzinach. ProtoLab jest niepowtarzalną przestrzenią w skali całego Podkarpacia, ale też Polski. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu i zapoznania się z możliwościami, jakie bezpłatnie oferuje ProtoLab

- mówi Wojciech Fiksa z PCI.

Jeden z projektów stworzyli maturzyści 

Warsztatowe spotkanie dla młodzieży w PCI odbędzie się na zakończenie społecznego projektu „Stwórzmy Nowe Warunki” realizowanego przez maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

Nasz projekt dobiega końca. Przez kilka tygodni prowadziliśmy w PCI otwarte zajęcia warsztatowe dla młodych ludzi, podczas których nasi wykładowcy dzielili się z nami swoją wiedzą, głównie z zakresu współczesnego rynku pracy, tego jak przygotować się do znalezienia ciekawej pracy, a przede wszystkim, jaką ścieżkę kariery zawodowej wybrać, aby była ona zgodna z naszymi predyspozycjami

– tłumaczy Alicja Grążka, liderka projektu.

„Stwórzmy Nowe Warunki” jest to projekt realizowany w ramach ogólnopolskiej Olimpiady: Zwolnieni z Teorii. W ramach przedsięwzięcia uczniowie sami organizują projekty społeczne. Każdy, kto zrealizuje swój pomysł, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania. A na najlepszych czekają „Złote Wilki” – nagrody dla najlepszych projektów w Polsce. O taki właśnie tytuł walczą licealiści z I LO w Rzeszowie. Projekt realizują: Alicja Grążka, Kornelia Konopka i Nikodem Cupryś.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy