Reklama

Prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedli Miłocin, Miłocin św. Huberta i Pogwizdów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach akcji #RzeszówToMy Konrad Fijołek prezydent Rzeszowa rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami. Spotkania obywatelskie to pomysł śp. Tadeusza Ferenca. Prezydent rozpoczął od trzech osiedli - Miłocin, Miłocin św. Huberta oraz Pogwizdów.

Mieszkańcy pytali o inwestycje drogowe, bardzo potrzebne na ich osiedlach. Rozmawiano m.in. o budowie drogi łączącej ulicę Warszawską z terenem strefy ekonomicznej Dworzysko, a także dalszym etapie budowy ulicy Parkowej. Spotkanie odbyło się w auli Wyższej Szkoły Inżynieryjno – Ekonomicznej przy ul. Miłocińskiej. 

- To inwestycje warte setki milionów złotych, dlatego budowa drogi bez wsparcia z zewnątrz byłaby bardzo trudna, staramy się o środki zewnętrzne.

– mówił Konrad Fijołek.  

Ważne inwestycje

Frekwencja dopisała i aula wypełniła się niemal do ostatniego miejsca. Prezydent Fijołek przedstawił mieszkańcom aktualnie realizowane inwestycje, również te, które padły z jego ust jako obietnice podczas kampanii wyborczej. Zapowiedział również realizację kolejnych zadań. Wśród nich znajduje się budowa nowego placu zabaw, który do wakacji ma powstać na kupionej przez miasto działce przy ul. Myśliwskiej i św. Huberta. 

Mieszkańcy dopytywali również o nowe dojazdy do strefy Dworzysko.

- Wybudowaliśmy pierwszy fragment ulicy Parkowej na odcinku, gdzie nie było protestów. Mam nadzieję, że mieszkańcy zmienią ostatecznie zdanie dotyczące dalszej budowy. Docelowo drugi dojazd do strefy miałby odbywać się od Rudnej Wielkiej. Podjąłem decyzję o tym, aby zainwestować ponad dwa miliony złotych w rozbudowę fragmentu jezdni, którą do strefy będzie można dojechać komfortowo dopóki nie powstanie trasa od ulicy Warszawskiej.

– zapewnia mieszkańców Konrad Fijołek.

Mieszkańcy w obawie o deweloperów

Dyskusja dotyczyła również deweloperów i obawy przed powszechną "betonozą". Mieszkańcy osiedli Miłocin i Pogwizdów obawiają się, że w ich otoczeniu wybudowane zostaną wysokie budynki, które zagęszczą i utrudnią komunikację. 

- Nie będzie już tak, że między domami rośnie wysoki budynek, bo gdzieś kilkaset metrów dalej stoi inny, podobnej wysokości. Działamy zgodnie z literą prawa. Złotym środkiem w tej kwestii będzie uchwalenie dla miasta Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Rzeszowa. Dokument jest opracowywany, wnieśliśmy poprawki z uwagi na reakcję mieszkańców. Na podstawie studium dla poszczególnych osiedli radni będą mogli uchwalać plany, które precyzyjnie określa co i gdzie można wybudować. To ostatecznie załatwi problem budzącej emocje zabudowy

– zapowiada prezydent Rzeszowa.  

Urządzenie kolejnej części parku

Konrad Fijołek poinformował również o pracach nad kolejną częścią parku Miłocin. Teren o wielkości 3,5 hektara, sąsiadujący z obecnym parkiem, zostanie rozbudowany i urządzony. Rozmowy w tej sprawie prowadzone są ze starostą rzeszowskim, który ma użyczyć miastu ten teren na 10 lat. Decyzja o przekazaniu gruntu zostanie podjęta podczas najbliższej sesji rady powiatu. 

Miasto planuje także rozbudowę szkoły na osiedlu Pogwizdów. W tym, celu chce pozyskać działki, których właścicielem jest Głogów Małopolski.- Liczę, że porozumiemy się w tej sprawie z panem burmistrzem, bo większa szkoła będzie tu w najbliższych latach potrzebna – mówi prezydent Fijołek.

Kolejne spotkania organizowane będą w kolejnych miesiącach. O ich terminach Urząd Miasta Rzeszowa będzie informować na bieżąco.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy