Reklama

Prezydent Rzeszowa ogłasza otwarty konkurs na realizację zadania publicznego w 2023 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum UM Rzeszów

Prezydent Rzeszowa ogłasza otwarty konkurs na realizację zadania publicznego w 2023 roku - Zdjęcie główne

Rusza konkurs na realizację zadania publicznego na rok 2023 rok | foto Archiwum UM Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Konrad Fijołek ogłasza otwarty konkurs na realizację zadania publicznego w 2023 roku. Tegoroczny konkurs będzie realizowany pod nazwą "Jadłodzielnia Rzeszów - Dziel się i częstuj". Oferty można składać do 11 kwietnia bieżącego roku.

Zainteresowani wzięciem udziału w konkursie muszą złożyć odpowiednio przygotowaną ofertę, którą należy sporządzić za porednictwem generatora. Dostepny jest on na stronie [Link tutaj]

Jak złożyć ofertę?

Oferty należy składać do 11 kwiatnia 2023 roku. Przed przystapieniem do składania ofert w generatorze organizacje, które chcą dołączyć do konkursu najpierw muszą zarejestrować się w wyznaczonym generatorze ofert. Dokładny film instruktazowy dotyczący prawidłowego logowania oraz składania ofert znajduje się na kanale YouTube pod nazwą Generator eNGO.

Promujemy w Rzeszowie kulturę społecznego współżycia, pomocy innym oraz budowania poczucia odpowiedzialności za marnowanie jedzenia

- można przeczytać na stronie Facebook Rzeszów stolica innowacji.

Wkład własny nie jest wymagany

Konkurs nie wymaga od uczestników wkładu własnego. Kwota przeznaczona na konkurs wynosi: 50 000 00 zł. Należy pamiętać o tym, iż każda z organizacji może złożyć wyłącznie jedną ofertę konkursową. Okres realizacji został zaplanowany na okres 15 kwietnia - 31 grudnia bieżącego roku.

Co jest przedmiotem konkursu?

Ideą konkursu jest stworzenie sieci jadłodajni, czyli punktów służących do nieodpłatnej wymiany żywności pomiędzy użytkownikami. W jadłodzielniach każdy może przyjść i wziąć z półek lub lodówek żywność, której potrzebuje. Powstanie w Rzeszowie sieci jadłodzielni przyczyni się do zwiększania świadomości społecznej i ekologicznej mieszkańców, promowanie w mieście kultury społecznego współżycia, pomocy innym oraz budowania poczucia odpowiedzialności za marnowania jedzenia.

Rozwój foodsharingu w Rzeszowie

Jest to szansa na rozwój działań w ramach wolontariatu oraz inicjatyw wynikających z pracy młodych ludzi. W wyniku realizacji zadania publicznego powinno powstać co najmniej pięć punktów nieodpłatnej wymiany żywności w różnych miejscach, w tym: okolice Targowiska Miejskiego na ul. Targowej, okolice Dworca PKP, okolice sklepu FRAC przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, okolice sklepu Hetman przy ul. Hetmańskiej, dowolna lokalizacja na Osiedlu Nowe Miasto.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy