Reklama

Prawo jazdy w rzeszowskim WORDzie. Gdzie są pułapki na trasach egzaminacyjnych?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WORD Rzeszów

Prawo jazdy w rzeszowskim WORDzie. Gdzie są pułapki na trasach egzaminacyjnych?  - Zdjęcie główne

Prawo jazdy w rzeszowskim WORDzie. Gdzie są pułapki na trasach egzaminacyjnych? | foto WORD Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielu ludzi zaczynających kurs na prawo jazdy wybiera miasto Rzeszów jako miejsce do zrealizowania swojego celu. Przedstawiamy przykładowe pułapki jakie mogą czekać na młodych kierowców podczas egzaminu praktycznego w stolicy Podkarpacia.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie mieści się na alei Wyzwolenia 4. To tam kandydaci na prawo jazdy podchodzą do egzaminu teoretycznego i praktycznego po zakończonym kursie. Na kursantów czeka niestety sporo pułapek na trasie. Sprawdźcie i bądźcie czujni. 

Skrzyżowanie ulic Siemieńskiego oraz Trembeckiego, to tak zwana “zawrotka przy Koralu”. Tutaj należy zwrócić przede wszystkim uwagę na znak pierwszeństwa. Jadąc prosto należy ustąpić je pojazdom z prawej strony, ponieważ tak sygnalizuje znak pionowy-drogi z pierwszeństwem. Wielu młodych kierowców nie stosuje się do przepisów i kieruje się prosto, bez zatrzymania i przepuszczenia samochodów z prawej. Jeśli chodzi o zawracanie, egzaminatorzy polecają by wykorzystać do tego podjazd, przy jednej z bram stoi znak zatrzymywania się- tutaj trzeba wykazać się czujnością. 

“Kwadrat Śmierci”- czyli osiedle Tysiąclecia w Rzeszowie. Ponownie wystarczy dobrze patrzeć tam na znaki. Wjeżdżając w strefę ograniczonej prędkości (30 km/h) należy ściągnąć nogę z gazu. Pułapką może być zakaz skrętu w lewo, podczas gdy egzaminatorzy proszą o wykonanie tego manewru na pierwszym możliwym skrzyżowaniu. Na ulicy Pięknej istnieje ograniczenie prędkości, tym razem do 20 km/h, obowiązujące nie tylko do progu zwalniającego, ale do skrzyżowania. Skręcając w lewo należy ustawić się możliwie blisko lewej strony, gdyż jest to droga jednokierunkowa. Na ulicy Husarskiej czeka na kursantów największy kłopot-skrzyżowanie równorzędne (w tym wypadku bez znaku). Pojazdy znajdujące się z prawej strony mają tutaj pierwszeństwo. 

Zawracanie na ulicy Warszawskiej. Tutaj należy uważać na znajdujące się zaraz za "zawrotką” przejście dla pieszych i linię ciągłą. Po zawróceniu trzeba ustawić się na lewym pasie i dopiero po przejściu dla pieszych można zmienić go na prawy tam, gdzie rozpoczyna się linia przerywana. 

Wyjazd z ulicy Klonowej. Dojeżdżając do Warszawskiej zauważamy znak STOP oraz nakaz skrętu w prawo. Z lewej strony znajduje się chodnik, który zasłaniają krzewy. Należy zwrócić uwagę na pieszych, którzy niespodziewanie mogą pojawić się na jezdni. Egzaminator często nie wydaje polecenia, w którą stronę się kierować- jednak jest to oczywiste, patrząc na znaki pionowe. 

Więcej pułapek egzaminacyjnych możecie obejrzeć w materiale przygotowanym przez jedną ze szkół jazdy z Rzeszowa: 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy