Policyjni jeźdźcy bardzo często podkreślają, że decydując się na taki sposób wykonywania obowiązków służbowych, łączą pracę ze swoją wielką pasją. Daje im to dużo satysfakcji i motywuje do działania. Należy jednak podkreślić, że jest to także ciężka praca, jaką muszą wspólnie wykonać.
- Aby koń mógł pełnić służbę w Policji, musi przejść szkolenie, po którego ukończeniu osiągnie odpowiedni poziom atestu. W czasie szkolenia zwierzęta oswajają się z nietypowymi sytuacjami, z którymi mogą mieć do czynienia podczas codziennej służby.
- przekazuje policja.
fot. KWP Rzeszów
Jak wygląda szkolenie?
Przygotowanie zwierzęcia do pełnienia służby podczas choćby takich imprez jak mecze piłki nożnej, gdzie jest duże skupisko ludzi, hałasy, a czasem nawet race świetlne, ma bardzo duże znaczenie. Dlatego funkcjonariusze Ogniwa Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie doskonalą swoje umiejętności. W minionym tygodniu wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym na terenie Oddziału Prewencji Policji w podrzeszowskim Zaczerniu.Podczas ćwiczeń jeźdźcy doskonalili m.in. opanowanie wierzchowca podczas wykonywanych zadań, ale także współdziałanie z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, które jest niezbędne podczas zabezpieczania meczów i innych imprez masowych, jakie będą się odbywać na terenie województwa podkarpackiego.
Gdzie spotkamy policję na koniach?
Ogniwo Konne Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie ma siedzibę w Zaczerniu i składa się z sześciu funkcjonariuszy oraz siedmiu koni służbowych.Można je najczęściej spotkać na rzeszowskich bulwarach, w okolicach żwirowni, a także w parkach i na terenach ogródków działkowych. Ponadto, policjanci jeźdźcy współpracują z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie podczas zabezpieczania meczów i innych imprez masowych na terenie województwa podkarpackiego.
fot. KPP Strzyżów. Policja patrolująca lasy.
fot. KWP Rzeszów. Szkolenie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.