Reklama

Policja zadba o bezpieczeństwo maturzystów. Ilu uczniów przystąpi do egzaminu na podkarpaciu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Mielec

Policja zadba o bezpieczeństwo maturzystów. Ilu uczniów przystąpi do egzaminu na podkarpaciu? - Zdjęcie główne

Służby mają być w gotowości, by zapewnić bezpieczeństwo tegorocznym maturzystom. | foto UM Mielec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliża się czas matur. Egzaminy dojrzałości w tym roku odbywają się od 4 do 23 maja. Zespół Zarządzania Kryzysowego zebrał się wczoraj, 26 kwietnia, przewodniczyła mu wojewoda Ewa Leniart. Policja poinformowała o wzmożonych patrolach policji w czasie matur.

Matury to czas, kiedy więcej pracy będzie mieć podkarpacka policja. Dariusz Matusiak, komendant policji w Rzeszowie poinformował o zwiększonej liczbie patroli, a także gotowości policjantów o specjalności minersko-pirotechnicznej. Wszystko po to, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo uczniów w czasie tak ważnego egzaminu. 

- Służby zostaną oddelegowane w jak największej liczbie, po to, aby egzaminy przebiegały bezpiecznie i bez zakłóceń. Na ulicach pojawi się możliwie jak największa liczba funkcjonariuszy z pionów patrolowych. W gotowości będą także funkcjonariusze o specjalności minersko-pirotechnicznej w razie ewentualnych zgłoszeń, co zdarza się, że ma miejsce. Jednym z zagrożeń są kaskadowe zgłoszenia ładunków wybuchowych w szkołach.

- poinformował nadinsp. Dariusz Matusiak, komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie. 

W tym roku do egzaminu dojrzałości podejdzie 19 tysięcy uczniów w całym województwie podkarpackim. 16 tysięcy z nich do egzaminu podejdzie po raz pierwszy. Egzaminy odbędą się w 265 szkołach ponadpodstawowych. Tegoroczne matury potrwają od 4 do 23 maja. Absolwenci 4-letniego liceum ogólnokształcącego będą pisać maturę z roku 2023. Absolwenci technikum 4-letniego oraz wszyscy absolwenci wszystkich typów szkół z lat ubiegłych przystąpią do egzaminu w wersji z roku 2015. 

- 16 tysięcy młodych ludzi przystąpi do egzaminów maturalnych. Odbyliśmy zebranie wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, po to, aby wyczulić organy prowadzące oraz dyrektorów szkół odnośnie ewentualnych możliwych zagrożeń, które mogłoby mieć wpływ na tegoroczny egzamin maturalny. Wszystko służby są w pełnej gotowości, żeby tegoroczne matury odbyły się bezpiecznie.

- mówiła na antenie Radia Rzeszów Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. 

Według nowej formuły maturzyści w 2023 będą musieli obowiązkowo przystąpić do egzaminów pisemnych: z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki, a także do jednego egzaminu pisemnego z przedmiotu do wyboru. Obowiązkowe będą również egzaminy ustne z języka polskiego oraz języka obcego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy