Reklama

Póki co nikt nie rozbuduje ścieżki rowerowej nad Wisłokiem. Powód? Brak chętnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Póki co nikt nie rozbuduje ścieżki rowerowej nad Wisłokiem. Powód? Brak chętnych - Zdjęcie główne

Więcej ścieżek dla pieszych i rowerzystów nad Wisłokiem w Rzeszowie | foto Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przetarg do powtórki. Nie zgłosiła się żadna firma, która zajęłaby się rozbudową ścieżek rowerowych i pieszych na lewym brzegu Wisłoka od Mostu Lwowskiego w kierunku północnym. Odcinek ten planowo ma zyskać 1 km odcinek dla rowerzystów i spacerowiczów.

Ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych ma pojawić się na lewym brzegu Wisłoka od Mostu Lwowskiego w kierunku północnym, gdzie miasto wykupiło teren pod inwestycję. Ścieżka miałaby mieć 2,5 m szerokości dla rowerzystów i 1,5 m szerokości dla pieszych.

Odcinek pokryty będzie asfaltem, pojawi się nowe oświetlenie oraz m.in. stacja do naprawy rowerów. Miasto musi wybrać projektanta i wykonawcę, ale tu pojawia się problem, bo nikt się nie zgłosił. Przetarg w takim wypadku musi zostać powtórzony. 

Miasto czekało do 24 lutego na chętnego, ale nie zgłosiła się żadna firma. W marcu miała ruszyć budowa. Wszystko wskazuje na to, że pracę zostaną opóźnione, do momentu zgłoszenia się firmy do zadania. Miasto zapłaci za kilometrowy odcinek 200 tys. zł. 

- Lada moment ogłoszony zostanie drugi przetarg. Mamy nadzieję na podpisanie umowy z wykonawcą w kwietniu. 

- przekazuje Artur Gernard z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Wykonawca musi również wykonać operat wodnoprawny wraz z uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego oraz wszystkich pozostałych zgód i pozwoleń, które będą niezbędne przy budowie ścieżki. 

- Nadrzeczne tereny są ulubionym miejscem wypoczynku rzeszowian. Dlatego też strefa rekreacyjna nad Wisłokiem będzie rozbudowywana. Inny uchwalony plan obejmuje ponad 10 hektarów terenu pomiędzy mostami Zamkowym i Karpackim i także przeznacza go pod zieleń i rekreację. I sukcesywnie działamy w tym kierunku. Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęte już zostały m.in. tereny Kopca Konfederatów, które zostały przeznaczone pod zieleń i rekreację.
– mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy