Reklama

Piotr Czarnecki przejedzie rowerem z Gdańska do Rzeszowa w ramach 5 edycji akcji "Zajedź Raka"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Bukała UM Rzeszowa

Piotr Czarnecki przejedzie rowerem z Gdańska do Rzeszowa w ramach 5 edycji akcji "Zajedź Raka" - Zdjęcie główne

Tak wyglądał przyjazd na rzeszowski Rynek podczas IV edycji "Zajedź Raka" w 2021 roku. | foto Grzegorz Bukała UM Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz piąty startuje akcja "24h Zajedź Raka". Piotr Czarnecki przejedzie na rowerze trasę z Gdańska do Rzeszowa w szczytnym celu. Rzeszowianin zbiera pieniądze na modernizację oddziału paliatywnego przy ul. Poniatowskiego w Rzeszowie.

Rzeszowianin wystąpił dziś na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Opowiadał on o trudach podejmowanego wyzwania, ale tak jak podkreśla - łączy on dwie swoje wielkie pasje - pomaganie innym oraz jazda na rowerze. 

Oddział paliatywny jest przeznaczony do obejmowania opieki medycznej, społecznej, duchowej i psychologicznej nad osobami w zaawansowanym stadium choroby, niepoddającym się leczeniu przyczynowemu. Najczęściej są to osoby chore na różnego rodzaju nowotwory, w terminalnym okresie choroby. Przepisy mówią, że pod opiekę hospicjum stacjonarnego trafić mogą ci pacjenci, którzy nie rokują szans na wyleczenie i zakończyli już leczenie, a także są w okresie terminalnym choroby.

Pierwsza akcja miała swój początek w 2018 roku. Odbyła się wtedy zbiórka charytatywna dla Maćka, która niestety nie zakończyła się szczęśliwie. Chłopiec w wieku 18 lat zmarł. Wtedy to też rzeszowianin zdecydował się pomóc Sebastiankowi z fundacji "Iskierka". Piotr Czarnecki z towarzyszami przemierzyli wtedy pierwszą trasę rowerową i zebrali pieniądze na rehabilitacje chłopca. W 2019 roku pomogli fundacji "Serce dla serca", a w dwóch kolejnych edycjach, lokalnie, oddziałowi paliatywnemu przy ul. Poniatowskiego w Rzeszowie, gdzie pan Piotr pracował wcześniej jako pielęgniarz. 

Przełomowy był rok 2019, kiedy druga edycja akcji "Zajedź Raka" odniosła sukces, zbierając ponad 60 tys. złotych dla budowanego na Podkarpaciu nowego hospicjum dla dzieci. Moją akcję wsparło wielu wspaniałych ludzi o wielkim sercu. - pisze na swoim Facebooku Czarnecki. 

Jak dokładnie będzie wyglądała akcja? Start odbędzie się 14 sierpnia w św. Matki Boskiej Zielnej. Piotr planuje tegoroczny przejazd samemu. Jak sam wskazuje, liczy na około 30h w trasie, która obejmie początek w Gdańsku i metę w Rzeszowie. 15 sierpnia około godziny 12:00 planowany jest przyjazd na rzeszowski Rynek. Na mecie będą dostępne puszki, do których będzie można wrzucić pieniądze wspierające akcje. Piotr liczy na pojawienie się wielu kibiców, zatem zgotujmy mu gorące powitanie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy