Pierwszy punkt Resovii w tym roku. Remis na wyjeździe z Sandecją

Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Pierwszy punkt Resovii w tym roku. Remis na wyjeździe z Sandecją - Zdjęcie główne

Resovia z pierwszym punktem w tym roku. Remis na wyjeździe z Sandecją | foto Michał Toś

Wiadomości Resovia Rzeszów zremisowała 1:1 w wyjazdowym spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz. Jest to pierwszy punkt "Reski" w rundzie wiosennej, ale trudno tutaj mówić o zadowoleniu, gdy drużyna walczy o utrzymanie.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył w 40. minucie dobrze znany kibicom z Rzeszowa – Jakub Wróbel. Napastnik spędził dwa sezony w Resovii, a w dzisiejszym spotkaniu pokonał Branislava Pindrocha strzałem z rzutu karnego. Jedenastkę sprokurował Aleksandar Komor, za co otrzymał żółtą kartkę. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

W 58. minucie do wyrównania strzałem głową doprowadził Rafał Mikulec, do którego dograł Bartłomiej Eizenchart. Wydawało się, że od tamtej pory Resovia może nawiązać walkę o zwycięstwo. Jednak na kwadrans przed końcem kolejnego przewinienia w polu karnym dopuścił się Aleksandar Komor. W konsekwencji obejrzał drugą żółtą kartkę. Na szczęście dla rzeszowian z jedenastu metrów pomylił się Michał Walski.

Ostatecznie żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, a więc nastąpił podział punktów. To z pewnością nie jest wymarzony rezultat dla zespołów, które walczą o utrzymanie. Resovia Rzeszów zajmuje 17. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi.