reklama
reklama

Papierowe rozkłady jazdy to już przeżytek. ZTM w Rzeszowie wprowadza elektroniczne rozkłady na e-papierze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZTM Rzeszów

Papierowe rozkłady jazdy to już przeżytek. ZTM w Rzeszowie wprowadza elektroniczne rozkłady na e-papierze - Zdjęcie główne

Nowe innowacyjne rozkłady jazdy wkrótce zastąpią tradycyjne na zwykłym papierze. | foto ZTM Rzeszów

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościJak stolica innowacji, to stolica innowacji. Standardowe, papierowe rozkłady jazdy mają stopniowo znikać z przystanków. Zastąpią je nowe, innowacyjne elektroniczne rozkłady. Ma być proekologicznie. Pierwszy przystanek w Rzeszowie już ma nowy rozkład.
reklama

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach na przystankach, które zostaną wprowadzone od 1 lutego. Chodzi o zastąpienie tradycyjnych, papierowych rozkładów jazdy tymi na e-papierze.

Nowe elektroniczne rozkłady

Oznacza to, że po jakimś czasie znikną z rzeszowskich przystanków obecne rozkłady jazdy, które są umieszczane we wiatach autobusowych w formie papierowej i zalaminowane. 

- Stopniowo wdrażane będą elektroniczne rozkłady jazdy w formie e-papieru. Pozwoli to na redukcję kosztów wydruku tradycyjnych rozkładów jazdy oraz umożliwi szybsze i sprawniejsze rozmieszczenie rozkładów na przystankach

- informuje rzeszowski ZTM.

Żeby wyświetlać elektroniczny rozkład, każdy przystanek otrzyma specjalne urządzenie. - Takie innowacyjne, proekologiczne urządzenie umożliwiające zastąpienie tradycyjnych, drukowanych rozkładów, testowane jest już na przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 08 - informują. 

W stolicy mają już od kilku lat

Takie rozwiązanie zostało wprowadzone m.in. w Warszawie już w 2021 roku. Urządzenia są podłączone do zaawansowanego systemu prognozującego i informują kiedy przyjedzie tramwaj. Taki rozkład przypomina zwykłą wydrukowaną kartkę, jaką widzimy od lat na przystankach.

- Nie trzeba odwiedzać przystanków, naklejać i wymieniać wcześniej wydrukowanych kartek, co zajmuje czas i angażuje wielu pracowników

- tłumaczą warszawscy urzędnicy.

Pomysł z elektronicznymi rozkładami może okazać się dobrym rozwiązaniem. W odróżnieniu od tradycyjnych monitorów zużywają bardzo mało energii, ponieważ ich baterie zasilające starczą na 7 dni pracy bez stałego poboru prądu. Nie świecą, dlatego w ogóle nie męczą wzroku. 

Pierwsze testy nowego rozkładu jazdy odbywają się w Rzeszowie na przystanku niedaleko Galerii Rzeszów i Urzędu Marszałkowskiego. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama