Reklama

Otwarcie wyremontowanej Kliniki Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu w KSW nr 2 w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KSW nr 2 w Rzeszowie

Otwarcie wyremontowanej Kliniki Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu w KSW nr 2 w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Klinika Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie doczekała się nowoczesnej infrastruktury wraz z wyposażeniem | foto KSW nr 2 w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Klinika Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie doczekała się nowoczesnej infrastruktury wraz z wyposażeniem. Modernizacja Kliniki Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu łączyła się ze zmianą lokalizacji.

Modernizacja Kliniki Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu łączyła się ze zmianą lokalizacji. Uprzednio była rozmieszczona na dwóch piętrach. Po remoncie mieści się na jednym poziomie – piątym piętrze.

Nowa klinika w nowym miejscu

Nowoczesny Oddział dysponuje 55 łóżkami dostosowanymi do potrzeb pacjentów neurologicznych. Dwuosobowe sale zostały udoskonalone o niezależną łazienkę. Stworzono również dwie jednoosobowe, odseparowane sale dla wymagających izolacji pacjentów.

- Pacjenci zamiast trzyosobowych sal z jednym węzłem sanitarnym na piętrze, są obecnie hospitalizowani w dwułóżkowych salach z odrębnymi łazienkami. Te wszystkie zmiany poprawiły znacznie komfort hospitalizacji pacjentów oraz jakość świadczonej im pomocy. Poprawiły również warunki pracy personelu medycznego.

– zaznacza dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie, Barbara Rogowska.

Nowoczesny Oddział dysponuje 55 łóżkami dostosowanymi do potrzeb pacjentów neurologicznych. Dwuosobowe sale zostały udoskonalone o niezależną łazienkę. Stworzono również dwie jednoosobowe, odseparowane sale dla wymagających izolacji pacjentów.

Klinika zyskała dwie sale intensywnego nadzoru z postępowym wyposażeniem, umożliwiającym prowadzenie odpowiedniego leczenia, diagnostyki oraz monitorowania stosowanej terapii u pacjentów. Pacjenci nieprzytomni, niesprawni ruchowo lub w ciężkim stanie mają do dyspozycji nową bazę pielęgnacyjną. Ułatwi ona personelowi utrzymać higienę chorych na wysokim poziomie.

Udogodnienia dla pacjentów

Specjalnie wydzielone pomieszczenie z nowym wyposażeniem, umożliwiające bezpieczne otrzymywanie leków przez pacjentów – to charakterystyka sali dla chorych leczonych w programie lekowym. Polega on  na podaniu pacjentom leków w trakcie jednodniowego pobytu w szpitalu. Świadczenia te przysługują szpitalom spełniającym wymogi Narodowego Funduszu Zdrowia, które zawarły z nim umowę. Pacjent zakwalifikowany do programu nie ponosi opłat za leczenie pomimo kosztowności i innowacyjności terapii. Otrzymywanie leków biologicznych, immunosupresyjnych czy terapii genowych stanie się jeszcze bardziej komfortowe dla potrzebujących pacjentów.

- Choroby neurologiczne są bardzo trudnymi jednostkami, rozwijający się problem  doprowadza bardzo często  do kalectwa. Mamy wówczas zmianę całego życia, nie tylko pacjenta, ale i jego rodziny. Taki pacjent wymaga bardzo intensywnej diagnostyki, bardzo szerokiego spojrzenia, intensywnego leczenia i różnokierunkowego wsparcia. Takie wsparcie, taką pomoc otrzymuje tutaj u nas w Klinice.

– mówiła kierownik Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu, prof. Halina Bartosik-Psujek.

Wsparcie finansowe

Modernizacja Kliniki została zrealizowana w ramach projektu „Utworzenie Centrum Interwencyjnego Leczenia Udaru Mózgu w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie”. Finansowanie pochodzi głównie ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego na lata 2018-2023 i środków własnych szpitala. Wartość inwestycji to 14 807 813 zł.

W otwarciu nowoczesnej kliniki wzięli udział m.in. Jolanta Sawica – zastępca Wojewody Podkarpackiego, Piotr Pilch – Wicemarszałek województwa podkarpackiego, Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, Senator RP – Zdzisław Pupa oraz Wiceprzewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego – Jerzy Cypryś.

Zrobotyzowana platforma nawigacyjna

Krótsze, małoinwazyjne zabiegi, które łączą się z mniejszym bólem pooperacyjnym, mniejszym ryzykiem infekcji, redukcją powikłań a także szybszą rekonwalescencją oraz sprzyjającą aspektom estetycznym minimalizacją pooperacyjnych blizn. Zrobotyzowana platforma nawigacyjna Globus ExcelsiusGPS pozwala na dokładne zaplanowanie i bezpieczne przeprowadzenie procedur na kręgosłupie i głowie (operacje ortopedyczne czy też neurochirurgiczne). W trakcie zabiegu system kieruje trajektorią instrumentów w taki sposób, by poruszały się wzdłuż szlaku określonego przez lekarza.

- Traktuje to jako docenienie ortopedii. Dzięki takim działaniom ortopedia to ogromna gałąź medycyny która ciągle się poszerza.  Zdobywa ona coraz więcej możliwości i coraz większej liczbie pacjentom pomaga. Pamiętajmy, że tzw. aging spine(ang. Starzejący się kręgosłup) czyli tym czym dzisiaj się zajmujemy jest chorobą cywilizacyjną, zatem pacjentów jest coraz więcej i będzie coraz więcej.

– mówił prof. Sławomir Snela, kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Dzieci i Dorosłych.

Realizacja tego przedsięwzięcia  wyniosła 7 564 718 zł z czego znaczna część tej sumy była finansowana z budżetu województwa. Pozostała część stanowiły środki własne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy