Reklama

Nowy sprzęt dla noworodków w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: spzoz1.rzeszow.p

Nowy sprzęt dla noworodków w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej - Zdjęcie główne

Szpital Miejski im. Jana Pawła II | foto spzoz1.rzeszow.p

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie, w którego struktury wchodzi Szpital Miejski im. Jana Pawła II przy ul. Rycerskiej, ogłosił dzisiaj wyniki przetargu pn. „Zapewnienie dostępu do świadczeń zdrowotnych poprzez zakup wyposażenia dla Oddziału Neonatologii z Intensywną Terapią Noworodka”.

Zamówienie zostało podzielone na trzy pakiety obejmujące zakup:
1) respiratora noworodkowego z wentylacją oscylacyjną wysokiej częstotliwości i automatyką tlenu
2) inkubatora hybrydowego do intensywnej opieki nad wcześniakiem i noworodkiem z lampą do fototerapii
3) miernika bilirubiny noworodka

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że została złożona tylko jedna oferta – Drager Polska Sp. z o.o. z Warszawy – na zakup miernika bilirubiny. W związku z tym szpital został zmuszony do dalszego poszukiwania chętnych na dostarczenie respiratora i inkubatora.

Oddział Neonatologii z Intensywną Terapią Noworodka w szpitalu przy ul. Rycerskiej jest jednym z czterech funkcjonujących w mieście oddziałów ośrodka perinatologii (czyli medycyny matczyno-płodowej) z 3 stopniem referencyjności, oznaczającym najwyższy standard opieki. Leczone są tam noworodki z niską masą urodzeniową, wymagające intensywnej terapii i specjalistycznej diagnostyki, a także wcześniaki. Oddział składa się z dwóch części: z salami dla noworodków zdrowych oraz z salami intensywnej terapii. Obecnie oddział dysponuje 20 miejscami dla noworodków, 4 stanowiskami intensywnej terapii, 2 stanowiskami opieki pośredniej, 2 stanowiskami opieki ciągłej oraz 11 inkubatorami.

Wyłoniony w przetargu wykonawca zostanie zobowiązany do wykonania przedmiotu umowy w terminie do 7 tygodni od dnia zawarcia umowy – co zostało zaplanowane na 20 kwietnia 2023 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy