Reklama

Nowy skaner RTG na granicy w Budomierzu. Co umożliwi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Nowy skaner RTG na granicy w Budomierzu. Co umożliwi? - Zdjęcie główne

Nowy skaner w Budomierzu | foto Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przejście graniczne w Budomierzu zyskało nowy skaner RTG. Jest to jedno z najnowocześniejszych tego typu urządzeń w Unii Europejskiej.

Wczoraj (12 lipca) oficjalnie oddano do użytku nowy skaner RTG na przejściu granicznym w Budomierzu. Kosz tego przedsięwzięcia oscylował w granicach 13 mln zł i został w całości sfinansowany z budżetu państwa.

Nowe urządzenie pomoże w skutecznej kontroli i zmniejszeniu przestępczości na przejściach granicznych. Szef Krajowej Administracji Skarbowej Bartosz Zbaraszczuk przyznał, że takie urządzenia są potrzebne. Udowadniają to, chociażby statystyki przemytu towarów.

O tym, że takie urządzenia są potrzebne, świadczą statystyki przemytu towarów. Jako Krajowa Administracja Skarbowa chcemy zwiększać efektywność i skuteczność kontroli, czego dowodem jest zaopatrywanie funkcjonariuszy w nowoczesny i niezawodny sprzęt, także taki jak ten dziś.

-powiedział minister.

Skaner umożliwi skuteczniejszą kontrolę samochodów osobowych, ciężarowych, busów i autokarów. Oprócz tego wpłynie to na szybkość odpraw, bo nowoczesny sprzęt rentgenowski pozwoli na sprawdzenie wielu środków transportu w krótkim czasie.

Podobne stacjonarne urządzenia RTG funkcjonują już na przejściach granicznych w Medyce i Korczowej oraz na kolejowym przejściu w Przemyślu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy