Reklama

Sąd Okręgowy opuści zamkowe mury. We wtorek podpisanie aktu notarialnego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Marcin Warchoł Facebook

Sąd Okręgowy opuści zamkowe mury. We wtorek podpisanie aktu notarialnego - Zdjęcie główne

Sąd Okręgowy opuści zamkowe mury i przeniesie się na ul. Dołową | foto Marcin Warchoł Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd Okręgowy opuści zamkowe mury i przeniesie się na ul. Dołową. Tam powstanie zupełnie nowy budynek. W najbliższy wtorek, 14 lutego zostanie podpisany akt notarialny. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku, o czym przekonuje wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Wkrótce także zostanie ogłoszony przetarg.

Rzeszowski Sąd Okręgowy mieścił się w Zamku Lubomirskich, ale od lat dyskutowano o tym, by go przenieść. Zamek zostanie w całości przekazany miastu i będzie mógł służyć m.in. jako atrakcja turystyczna. Takie rozwiązanie bardzo popierał śp. prezydent Tadeusz Ferenc. Nowy budynek sądu powstanie w sąsiedztwie Sądu Rejonowego na ul. Dołowej.

Przetarg w tym roku

Inwestycja przed podwyżkami cen materiałów szacowana była na 170 mln zł. Teraz już wiemy, że będzie kosztowała nawet 100 mln zł więcej. O wszystkim poinformował wiceminister Marcin Warchoł.

- Ministerstwo ma już przygotowane środki na tę inwestycję. Dokumenty są gotowe. Liczę na to, że jeszcze w tym roku przystąpimy do realizacji. W ciągu miesiąca bądź dwóch ogłoszony zostanie przetarg. 

- informuje wiceminister sprawiedliwości.

Nowy budynek sądu

Na pewno przekroczymy 200 mln zł - twierdzi Marcin Warchoł. Inwestycja została ogłoszona w tamtym roku i dotyczyła budowy nowego sądu na Drabiniance. Po sprzeciwie okolicznych mieszkańców projekt unieważniono. Inwestycja kosztowała wtedy 170 mln, teraz z racji podwyżek cen będzie kosztowała więcej. - Będzie to największa inwestycja w Rzeszowie w ostatnich latach - twierdzi wiceminister.

Władze miasta miałyby przygotować drogę dojazdową oraz miejsca parkingowe. Nowy budynek miałby kilka kondygnacji, w jego gmachu mieściłoby się centrum informatyczne oraz archiwum. 

Jak wspominaliśmy, 14 lutego podpisany zostanie akt notarialny. Po wybudowaniu nowego sądu jego pracownicy opuszczą Zamek Lubomirskich, który trafi pod zarząd miasta. Już na wiosnę słyszymy o planach możliwości zwiedzania zamku. Taka możliwość ma się odbywać w weekendy, kiedy sąd jest nieczynny. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy