reklama
reklama

Najniżej oceniane licea na Podkarpaciu w rankingu „Perspektywy”. Które placówki są na dole tabeli?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Najniżej oceniane licea na Podkarpaciu w rankingu „Perspektywy”. Które placówki są na dole tabeli? - Zdjęcie główne

Które podkarpackie licea są oceniane najniżej? | foto Pexels

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPoznaliśmy już najlepsze podkarpackie licea w prestiżowym rankingu „Perspektywy” 2024. Teraz sprawdzamy, które placówki z naszego regionu wypadły w tym zestawieniu najgorzej.
reklama

Ranking „Perspektywy” to prestiżowe zestawienie placówek edukacyjnych, oparte na obiektywnych i mierzalnych danych, które pochodzą ze źródeł zewnętrznych. Do kryteriów tegorocznego rankingu zaliczone zostały wyniki egzaminów maturalnych oraz olimpiad przedmiotowych.

W rankingowej tabeli najlepszym rzeszowskim liceum jest LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek (przy ul. Księdza Józefa Jałowego 1), które uzyskało wynik 66,64 punktu (na 100). To daje tej placówce 35. miejsce w Polsce. W LO Sióstr Prezentek w Rzeszowie uczniowie zdają matury z przedmiotów obowiązkowych na średnio 93,63 proc., a z przedmiotów dodatkowych uzyskują średnie wyniki sięgające 76,24 proc. Dodajmy, że najlepszym liceum w całym województwie podkarpackim jest I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu, które w ogólnokrajowym zestawieniu zajęło wysoką 11. pozycję.

I zapewne wielu uczniów wiążących przyszłość z dalszą edukacją będzie wiązać swoje plany z tymi szkołami. Warto jednak zerknąć także na dół rankingu „Perspektyw”. Które z podkarpackich liceów są oceniane najniżej? Okazuje się, że wśród 76 placówek z naszego województwa ujętych w tym zestawieniu, najsłabiej stoją „akcje” VII Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie. Szkoła ta otrzymała średnią ocenę rzędu 25,40 pkt. Niewiele wyżej oceniane jest LO w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego STAL w Rzeszowie (25,67 pkt). Trzecim najsłabszym liceum według rankingu „Perspektywy” jest LO w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu (26,01 pkt).

Czy oznacza to, że uczniowie z tych placówek mogą mieć większą trudność w odpowiednim procesie edukacji, a także mogą mieć problemy w dostaniu się na wymarzone studia i do wymarzonej pracy? Niekoniecznie. Oczywiście wyniki rankingu w pewnym stopniu oddają poziom nauczania, a także zdawalność egzaminów maturalnych, jednak nie można traktować tego jako normę i pewnik. Finalnie kluczowe przy wynikach uczniów jest ich własne zaangażowanie. Rezultaty rankingu oddają jednak poziom kształcenia, który dla uczniów może być pewną wskazówką przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Jakie jest dziesięć najniżej ocenianych liceów w województwie podkarpackim w rankingu „Perspektywy” 2024? Sprawdźcie!

- Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sokołowie Małopolskim (67. miejsce)
- Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 w Stalowej Woli (68. miejsce)
- IV Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu (69. miejsce)
- VI Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu (70. miejsce)
- V Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa K. Baczyńskiego SMS w Rzeszowie (71. miejsce)
- Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu (72. miejsce)
- LO im. Bartosza Głowackiego w Jodłowej (73. miejsce)
- Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu (74. miejsce)
- Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego STAL w Rzeszowie (75. miejsce)
- VII Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie (76. miejsce)

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama