Oficjalne zaświecenie iluminacji miało miejsce 6 grudnia i przyciągnęło tłumy mieszkańców, także z sąsiednich województw. W tym sezonie budżet przeznaczony na świąteczne ozdoby wyniósł ponad 1,1 miliona złotych. Świąteczne ozdoby w Rzeszowie to nie tylko element dekoracyjny, ale również symbol wspólnoty i radości.
Ulice miasta stają się miejscem spotkań, spacerów i sesji fotograficznych. Wciąż, chociaż już dawno po świętach, można poczuć zimowy, ciepły klimat i odkryć Rzeszów w nowym, rozświetlonym wydaniu.
Ozdoby do połowy lutego
Jak zapowiedziały władze miasta, dekoracje pozostaną na swoich miejscach do połowy lutego, co pozwali mieszkańcom dłużej cieszyć się magiczną atmosferą centrum. Aktualnie wciąż rozświetlone są dekoracje na ulicach: Kościuszki, Grunwaldzkiej, Matejki, Sokoła, Mickiewicza, Jagiellońskiej, Słowackiego, Marszałkowskiej, Cieplińskiego, Lisa Kuli, rondach: Pobitno, Ulmów, Jana Pawła II, placach Farnym i Śreniawitów czy skwerze Górskiego. Jest ich łącznie 320.
- W porównaniu z ubiegłym rokiem, udekorowaliśmy więcej ulic i placów. Wpływ na tę decyzję mieli oczywiście także mieszkańcy, którzy mówili mi, że chcą, by świąteczny nastrój był mocniej wyczuwalny
- tłumaczył wówczas Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Świąteczne ozdoby za ponad milion
W 2023 roku miasto oszczędziło na ozdobach. Wybrano firmę Adal z Koziegłówek, której oferta za wynajem ozdób świątecznych wyniosła 479 tys zł. W końcówce 2024 roku miasto wróciło do firmy Multidekor z Piastowa, która wygrała z Adalem w ubiegłorocznym przetargu.16-metrowa choinka w okolicy ratusza, która stała się już symbolem corocznego świątecznego miasteczka, a także fiat 126p, czyli popularny "maluch", to atrakcje, które cieszyły oko podczas zimy na przełomie 2024 i 2025 roku. Miasto zapłaciło za ozdoby ponad milion złotych. Dajcie znać, czy wam się podobały. Poniżej galeria zdjęć.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.