Reklama

Na ścianie kościoła w Rzeszowie pojawiły się napisy "Willa+", "Srebrniki Czarnka", "Okradacie dzieci"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Na ścianie kościoła w Rzeszowie pojawiły się napisy "Willa+", "Srebrniki Czarnka", "Okradacie dzieci" - Zdjęcie główne

Akt wandalizmu na ścianie kościoła w Rzeszowie | foto Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ścianie budowanego kościoła w parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie ktoś umieścił hasła mające związek z aferą określoną przez ogólnopolskie media jako "Willa plus".

Kościół parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie jest w budowie od 2016 roku. Powstaje on na ulicy Solidarności. Ktoś pokrył ściany kościoła kolorowymi napisami, odnoszącymi się do afery z ministrem Czarnkiem. Napisy głoszą hasła takie jak "Okradacie dzieci" czy "Willa+". 

Afera dotyczy konkursu organizowanego w ubiegłym roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Minister Przemysł Czarnek podzielił 40 mln zł na 42 różne organizacje związane z kościołem i PIS. Konkurs pt. „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”przyniósł fundacji "Solidarni" im. ks. Popiełuszki dotację w wysokości 500 tys. złotych. 

Czytając w dokumentach, kwota pół miliona złotych została przeznaczona na docieplenie kościoła związanego z fundacją "Solidarni". Chodzi oczywiście o kościół na osiedlu Architektów. Fundacja „Solidarni” ks. im. Popiełuszki z Rzeszowa została założona przez ks. Roberta Mokrzyckiego. Fundacja chce utworzyć tam Centrum Edukacji Międzypokoleniowej. 

- Dziś (5 lutego) w godzinach popołudniowych policjanci z Rzeszowa przyjęli zawiadomienie dotyczące zniszczenia mienia i umieszczenia napisów na obiekcie budowlanym przeznaczonym na kościół przy ulicy Solidarności w Rzeszowie.

- poinformowała wczoraj zespół TVN24 komisarz Dominika Kopeć z KWP w Rzeszowie.

Akt wandalizmu na ścianie świątyni został zgłoszony przez księdza Mokrzyckiego na policję. Na miejscu pojawił się patrol policji, który dokonał oględzin - Na miejscu funkcjonariusze sporządzili stosowne dokumenty, wykonali zdjęcia, które posłużą na potrzeby wykonywania dalszych czynności sprawdzających pod kątem popełnienia wykroczenia - poinformował Adam Szeląg z KMP w Rzeszowie. 

Wykroczenie to z kodeksu karnego karane jest pozbawieniem wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy