Reklama

Na "Projektancie" się zazieleni!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Lewandowska

Na "Projektancie" się zazieleni! - Zdjęcie główne

Na "Projektancie" się zazieleni! | foto Anna Lewandowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj, 9 maja, zostało ogłoszone postępowanie na urządzenie parku miejskiego zlokalizowanego pomiędzy ul. Błogosławionej Karoliny, ul. Wołyńską, oraz ul. Czudecką w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 18, Przedszkola Publicznego nr 33 i Żłobka nr 5. Jest to kolejny etap realizacji koncepcji regularnie finansowanej z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Przetarg obejmuje przede wszystkim wykonanie nasadzeń: 22 szt. drzew, 22 szt. krzewów, 240 szt. bylin oraz 975 szt. traw ozdobnych. Będą to takie gatunki jak  platan klonolistny, olsza czarna, wiąz pospolity, grab pospolity, buk zwyczajny, grusza drobnoowocowa, jabłoń, grujecznik japoński, świdośliwa lamarcka, woskownica europejska, porzeczka alpejska, a także kosaniec syberyjski i różne odmiany rozplenicy japońskiej.

Warto podkreślić, że zamówienie dotyczy sadzonek rozwiniętych drzew, mających na wysokości metra od podłoża średnicę pnia od 12 cm do nawet 30 cm. W związku z tym będą one musiały zostać też odpowiednio zabezpieczone, poprzez użycie agrotkaniny, obrzeży trawnikowych z PCV, systemu nawadniająco-napowietrzającego oraz usztywnienia drzewa za pomocą taśm i palików.

Wybrana w przetargu firma będzie musiała wyrównać teren i założyć między nasadzeniami trawnik o powierzchni ok. 1300 m2. Ponadto, przy istniejącym placu zabaw w pobliżu ul. Czudeckiej przewidziana jest dostawa i montaż 42 metrów drewnianego ogrodzenia wraz z furtką (od strony betonowej alejki), a także zainstalowania na czterech słupach żagla zacieniającego.

Termin składania ofert mija 18 maja. Wybrany wykonawca będzie musiał zrealizować zadanie w przeciągu 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy