Reklama

Na Langiewicza działa już punkt przyjmowania wniosków o dodatek węglowy. 3 tysiące złotych na gospodarstwo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Na Langiewicza działa już punkt przyjmowania wniosków o dodatek węglowy. 3 tysiące złotych na gospodarstwo - Zdjęcie główne

3 tysiące złotych na gospodarstwo w ramach dodatku węglowego. Można już składać wniosek | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od środy (17 sierpnia) Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił punkt, w którym są przyjmowane wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Punkt działa przy ul. Langiewicza 15 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

Mieszkańcy Rzeszowa mogą już składać wnioski o dodatek węglowy. Uruchomiony został specjalny punkt na ul. Langiewicza 15 i działać będzie od 17 sierpnia do 30 listopada. Gminy mają maksymalnie miesiąc na wypłacenie pieniędzy.

Wniosek do wypełnienia oraz klauzula RODO znajdują się TUTAJ i TUTAJ Można je także wypełnić na miejscu. By otrzymać 3000 zł, warunkiem jest wpisanie źródła ogrzewania nieruchomości do Centralnej Ewidencji Budynków, której głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. 

RMF24.pl opublikowało film instruktażowy, który pokazuje, jak dokładnie wypełnić wniosek (link).

Wniosek o dodatek węglowy od 17 sierpnia

 

Warto zaznaczyć, że dodatek będzie przysługiwał osobom, które nie skorzystały ze wcześniejszego mechanizmu wsparcia, jakim była możliwość zakupu węgla po cenie 996,60 zł brutto za tonę. Informacje przedstawione we wniosku o wypłatę dodatku węglowego będą składane pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

Dodatek będzie wypłacany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, który w tym celu w 2022 r. będzie zasilony kwotami pochodzącymi z wypłat z zysku NBP.

Punkt na Langiewicza 15 w Rzeszowie do składania wniosków znajduje się tutaj:

 

Ile kosztuje węgiel?

Na początku marca w europejskich portach ARA (Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia) cena węgla wyraźnie przekroczyła poziom 400 dolarów za tonę. Cena delikatnie spadła, ale wciąż jest daleka do tej sprzed momentu wybuchu wojny na Ukrainie. Według aktualnego wskaźnika cen, w czwartek 18 sierpnia 2022 r., w portach ARA za tonę węgla należy zapłacić 349,90 dol. W przeliczeniu na polską walutę - wg. obecnego kursu - jest to 1618,50 zł za 1000 kg węgla. 

Węgiel można kupić w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej. E-sklep przeżywa jednak prawdziwe oblężenie. Towar jest uzupełniany na "półce sklepowej" we wtorki i czwartki od 16:00 i jest dostępny do wyczerpania zapasu. Od 16 sierpnia PGG podniosła średnią cenę węgla opałowego w Polskiej Grupie Górniczej, która wyniesie 1200 zł.  Dotychczas było to 1000 zł. - czytamy na stronie next.gazeta.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy