Komisja wyłoniła 16 listopada najlepszy projekt, za który zwycięzca otrzymał 50 tysięcy złotych. Karol Żurawski z Warszawy, autor koncepcji rzeszowskiej Auli Miejskiej, wygrał w konkursie, prezentując zdaniem komisji najlepszy projekt spośród 45 zgłoszonych do rywalizacji.
Mieszkańcy Rzeszowa, zamiast wpaść w zachwyt, zaczęli mocno krytykować projekt. Ich zdaniem, wizerunkowo nie pasuje do Rynku, ani Ratusza. Niektórzy sugerują wręcz, że oszpeci centrum Rzeszowa. Chcielibyśmy napisać, że nie wszyscy skrytykowali ten pomysł, ale...nie pojawił się pod artykułem ani jeden pozytywny komentarz. To pozwala nam sądzić, że sporej części mieszkańców owy projekt nie przypadł do gustu.
Mieszkańcom nie podoba się wybrany projekt
Aula, która zostanie wybudowana za kilka lat, to projekt bazujący na czerwonej cegle, która w znacznej części pozyskana zostanie z recyklingu. Ma wyglądem i barwą nawiązywać do okolicznych kamienic. Na parterze budynku ma się znaleźć kawiarnia z dużym tarasem, wewnątrz swoją rolę ma spełniać pojemna na 200 miejsc sala audytoryjna. W kondygnacji podziemnej miałaby się znaleźć część wystawiennicza.- Nie pasuje absolutnie do zabytkowego Ratusza i Starówki. Komuś coś się pomyliło. Zepsuje nam zabytkowy Rynek - twierdzi pani Teresa, cytując komentarz z naszego Facebooka. Takich zdań jest jednak więcej. - Jak można taki nowoczesny twór postawić koło pięknego w swojej formie Ratusza. Budynek powinien nawiązywać formą i stylem do niego - zauważa pani Marzena.
Jeszcze jeden użytkownik zwrócił uwagę na styl projektu - To jest stan surowy? - pyta. Rzeczywiście budynek przedstawiony na wizualizacji z pewnością nie oddaje tego, jak w rzeczywistości będzie wyglądał. Czerwona cegła może w takim obrazku nie wyglądać okazale.
Aula Miejska w 2028 roku
Środki na budowę mają zmieścić się w budżecie 35-37 mln zł. - W 2024 roku ruszą prace nad projektem budowlanym. W 2025 roku miasto chce uzyskać pozwolenie na budowę i rozstrzygnąć przetarg. Pomiędzy Bożym Narodzeniem w roku 2027 a Wielkanocą 2028 powinno być uroczyste przecięcie wstęgiJak opisuje komisja, zwycięski projekt idealnie wpisał się w rozwiązanie urbanistyczne miasta Rzeszowa.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.