Reklama

Mieszkańcy z problemem z powodu zamkniętej drogi krajowej nr 9 w Rudnej Małej. "Załatwili nas na 2 tygodnie"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA / Michał Toś

Mieszkańcy z problemem z powodu zamkniętej drogi krajowej nr 9 w Rudnej Małej. "Załatwili nas na 2 tygodnie" - Zdjęcie główne

Mieszkańcy z problemem z powodu zamkniętej drogi nr 9 w Rudnej Małej | foto GDDKiA / Michał Toś

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Droga między Rzeszowem a Głogowem Małopolskim będzie zamknięta od 30 stycznia. Rozczarowania nie kryją mieszkańcy, zarówno Rzeszowa, jak i sąsiednich miejscowości. Dla niektórych będą to naprawdę kłopotliwe 2 tygodnie. Posłuchaliśmy, co mają do powiedzenia nasi czytelnicy oraz internauci.

KP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują budowę połączenia kolejowego do lotniska w Jasionce. Ważnym elementem przy realizacji - blisko 5 km linii, stanowiącej połączenie Rzeszowa z Międzynarodowym Portem Lotniczym w Jasionce jest wiadukt nad drogą krajową nr 9 Rzeszów – Warszawa. 

Prace nad wiaduktem skutkować będą zamknięciem drogi krajowej nr 9 w miejscowości Rudna Mała. GDDKiA proponuje objazdy - Rzeszów Północ drogą A4 w kierunku Rzeszów Wschód, dalej drogą S19 do Jasionki z kierunkiem do Rudnej Małej. I w drugą stronę, do miasta - kierunek Jasionka, następnie drogą S19 w kierunku Rzeszów-Wschód i drogą A4 do Rzeszów-Północ. 

"Załatwili nas na 2 tygodnie" 

Rozgoryczeni mieszkańcy pisali do nas wiadomości i publikowali komentarze w internecie pod ogłoszeniami o zamknięciu drogi. Wielu z nich stwierdziło wprost, że zostali "załatwieni" na 14 dni. Wynika to z kilku powodów, o których wspominają.

- Remont wszystkiego w jednym czasie. Kto będzie jeździł tą koleją do Jasionki? Rozkopana jest cała droga, a z tych objazdów nie wiele rozumiem. Ciekawe jak to wpłynie na rozkład jazdy autobusów. 

- pisze pan Jacek. 

- Nie mogli zrobić tego na czas ferii? Idealne zamknięcie drogi - 30 stycznia, gdy do 29 stycznia Podkarpacie kończy ferie zimowe. Nie byłoby problemu z dojazdem z dziećmi do szkół - to zamykają drogę, gdy one akurat do tej szkoły wracają po 2 tygodniach. Teraz ruch będzie większy, co dopiero będzie przy Jasionce, aż strach pomyśleć. Tysiące samochodów będzie krążyć naokoło mniejszymi miejscowościami żeby dostać się lub wyjechać z miasta. 

- napisała do nas pani Ewelina. 

- Cały ruch od Kolbuszowej, Głogowa skierowany będzie na Jasionkę. Zaczernie-Rzeszów i Jasionka-Rzeszów rozkopane. Koło feniksa regularne blokowanie drogi wojewódzkiej przez konwoje. Dla mieszkańców Rudnej Małej, Rogoźnicy i Zaczernia to będą naprawdę ciężkie dwa tygodnie.

- komentuje pan Janusz.

Szybki i wygodniejszy dojazd koleją z centrum Rzeszowa na lotnisko - taki ma być m.in. efekt przedsięwzięcia PLK S.A., prowadzonego w ramach projektu "Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej" – PKA. Celem projektu jest budowa linii kolejowej do Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka.

Zamknięty będzie odcinek drogi krajowej nr 9.

Objazd do Rudnej Małej z Rzeszowa: Rzeszów Północ drogą A4 w kierunku Rzeszów Wschód, dalej drogą S19 do Jasionki z kierunkiem do Rudnej Małej.

Objazd z Rudnej Małej do Rzeszowa: Kierujemy się do Jasionki, następnie drogą S19 w kierunku Rzeszów-Wschód, a następnie drogą A4 do Rzeszów-Północ. 

Trzeci wariant prowadzący np. z Kolbuszowej do Rzeszowa przebiegałby z Głogowa Małopolskiego do Mrowli, następnie kierunek Rudna Wielka i wyjazd w Miłocinie. 

Zmiany w kursowaniu MPK

W związku z otrzymaną od wykonawcy budowy wiaduktu kolejowego Zaczernie – Port Lotniczy Rzeszów informacją dotyczącą zamknięcia fragmentu Drogi Krajowej nr 9 w Rudnej Małej Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że w dniach 30.01.2023 r. – 12.02.2023 r. autobusy linii nr 54 i 56 kursować będą objazdami przez Zaczernie z pominięciem przystanków:
  • dla linii nr 54: Rudna Mała szpital 09, Rudna Mała szpital 54, Rudna Mała wiadukt 09, Rudna Mała wiadukt 70, Zaczernie 07
  • dla linii nr 56: Rudna Mała wiadukt 09, Rudna Mała wiadukt 70, Rudna Mała 01, Rudna Mała 12, Rudna Mała szpital 09, Rudna Mała szpital 54, Zaczernie 07.
 
Na trasie objazdów obowiązywać będą następujące przystanki:
  • dla linii nr 54: Rudna Mała 01, Rudna Mała 12, Zaczernie 14;
  • dla linii nr 56: Zaczernie 14.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy