Międzynarodowe sukcesy tancerek z rzeszowskiej grupy ArtDance

Autor:

WiadomościGrupa ArtDance Rzeszowskiego Domu Kultury została zdobywcą licznych nagród podczas Międzynarodowego Turnieju Tańca „World Talent Show & Dance Competition”, który odbył się w dniach 11–12 marca w Dębnie. Zespół ma już na swoim koncie wiele sukcesów.

Organizatorzy "World Talent Show & Dance Competition" gościli uczestników z Polski, Ukrainy oraz Włoch. Uczestnicy z całej Polski i nie tylko rywalizowali o awans do finałów jednego z największych turniejów na świecie "World of Dance". Tancerki z Grupy Reprezentacyjnej ArtDance podczas trwającej cały dzień rywalizacji zdołały wywalczyć liczne nagrody w różnych kategoriach konkursowych i wiekowych.

- Uczestnicy z całej Polski i nie tylko rywalizowali o awans do finałów jednego z największych turniejów na Świecie "World of Dance". Nasze tancerki mimo zmęczenia i całodziennej rywalizacji wróciły z sukcesami, dyplomami i medalami.

• VII miejsce – Anna Korzhova w kategorii Modern semi pro 13-16

ArtDance to wielokrotnie nagradzana Grupa Reprezentacyjna Rzeszowskiego Domu Kultury, od 2014 roku aktywnie działająca w Rzeszowie. Udział w festiwalach i przeglądach o randze regionalnej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Treningi zespołu odbywają się w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście pod czujnym okiem instruktor Wiktorii Lech.

Każdego roku grupa dopisuje na swoim koncie różne sukcesy. W 2022 Grupa Reprezentacyjna ArtDance wywalczyły miejsca na podium w XIV Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym "Roztańczona wiosna"w Głogowie Małopolskim. W 2020 roku tancerki zostały zdobywcą dwóch brązowych medali podczas Krajowych Mistrzostwach IDO Show Dance, które obyły się w dniu 17 września 2020 roku w Świebodzicach. 11 maja 2019 roku zespół został zdobywcą I miejsca podczas XII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych w Pszowie oraz I miejsca podczas Festiwalu Tańca „Rytmy Ulicy” w Brzeszczach.