Reklama

Delegacja Rzeszowa na szkoleniu w japońskiej Hiroszimie. O kryzysowych sytuacjach i wojnie na Ukrainie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Szkolenie ,,Urban Crisis to Opportunity" (UCO)

Delegacja Rzeszowa na szkoleniu w japońskiej Hiroszimie. O kryzysowych sytuacjach i wojnie na Ukrainie - Zdjęcie główne

W Japonii obecna jest delegacja ze stolicy Podkarpacia | foto Szkolenie ,,Urban Crisis to Opportunity" (UCO)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ukraina i Polska wobec konfliktu z Rosją i problemy dzisiejszego świata - to główne tematy trwającej od 13 do 16 marca konferencji szkoleniowej organizowanej przez Bank Światowy Tokyo Development Learning Centre (TDLC).

Bank Światowy Tokyo Development Learning Centre organizuje osobistą wymianę wiedzy między Europą i Azją Środkową a Japonią. Hasło przewodnie to „Urban Crisis to Opportunity". Na miejscu obecna jest delegacja ze stolicy Podkarpacia. 

Szkolenie zorganizowano, aby wymienić doświadczenia jego uczestników w kwestii radzenia sobie z różnego rodzaju kryzysowymi sytuacjami. Wojna na Ukrainie dotyka nie tylko najbliższych sąsiadów, ale ma również wpływ na politykę ogólnoświatową. Jak wskazują organizatorzy szkolenia, wiele miast w Europie i Azji Środkowej zmaga się obecnie z wielorakimi i nakładającymi się na siebie problemami. Do nich należy trwająca wojna rosyjsko-ukraińska, zmiany klimatu, katastrofy, pandemia, niestabilność polityczna, brak bezpieczeństwa żywnościowego, szok energetyczny, przymusowe wysiedlenia, a także kryzys ekonomiczny i rosnąca inflacja. 

Delegacja z Warszawy oraz Rzeszowa reprezentuje Polskę

Warszawa oraz Rzeszów i ich delegacje reprezentują nasz kraj w Hiroszimie. Rozmowy nieprzypadkowo odbywają się właśnie w tym miejscu, w którym wybuchła bomba atomowa. Japonia dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z odbudową miasta, ale również sytuacją kryzysową, jaka nastała w wyniku awarii elektrowni atomowej w Fukushimie w 2011 roku.

- Zaprezentowaliśmy wszystkie działania, jakie podjęliśmy wobec pomocy uchodźcom z Ukrainy i radzenia sobie ze skutkami wojny w tym kraju.

- mówi Kamil Czyż, dyrektor wydziału Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa.

Plan na odbudowę Ukrainy

Bank Światowy ma również plany wobec Rzeszowa oraz plan na przyszłościową odbudowę Ukrainy. Stolica Podkarpacia chce brać w tym procesie aktywny udział, a rozmowy trwające obecnie mają pomóc poczynić pierwsze ustalenia w tej sprawie.

Do czwartku na konferencjach poruszane będą kwestie planowania miast odpornych na rozmaite kryzysy. Ważny będzie temat w kontekście modernizacji miast, aby sprostać długoterminowym wyzwaniom związanym z rozwojem i zbudować silniejszą, bardziej ekologiczną i bardziej sprawiedliwą infrastrukturę, systemy i instytucje, które mogą skutecznie pomóc w przygotowaniu, reagowaniu i dostosowywaniu się do istniejących i przyszłych kryzysów

Również japońska Hiroszima służy Europie jako dobry przykład na miasto rozwojowe, które wyszło z potężnego kryzysu. Delegacja z Rzeszowa obecna będzie w Japonii do 16 marca. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy