W środę o godz. 9:00 rano w całym kraju rozpoczął się egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym. Aby zdać maturę z tego przedmiotu, uczeń musi uzyskać co najmniej 30 proc. punktów (czyli 14). Zazwyczaj w II Liceum Ogólnokształcącym im. płk. Leopolda Lisa-Kuli wyniki są znacznie wyższe, ponieważ jest to jedna z najwyżej ocenianych placówek nie tylko w stolicy Podkarpacia, ale i w skali całego regionu.
Uczniowie przybyli na egzamin w dobrych nastrojach, żywo dyskutując tuż przed godz. 9:00 co może pojawić się na arkuszach. Po niektórych było widać skupienie, choć większość maturzystów dodawała sobie otuchy podczas grupowych pogawędek. U niektórych z kolei, stres przed wczorajszym egzaminem z języka polskiego był już trochę niższy, a było to spowodowane doświadczeniami z wtorku.
Maturzyści mają na napisane egzaminu z matematyki 180 minut. Zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, uczniowie mogli zabrać na egzamin (poza długopisem lub piórem z czarnym tuszem i nabytą wiedzą): linijkę, cyrkiel, kalkulator prosty oraz wybrane wzory matematyczne. To, co znalazło się na arkuszach egzaminacyjnych było jednak wielką tajemnicą. Uczniowie z pewnością będą musieli się jednak zmierzyć z równaniami i nierównościami, potęgami, logarytmami, wielomianami, funkcjami, czy odczytami wykresów. Wszystkiego uczyli się w ciągu ostatnich lat spędzonych w szkolnych ławkach.
Uczniowie mierzą się zarówno z zadaniami zamkniętymi i otwartymi. Będą zaznaczać poprawne odpowiedzi, ale również wykonają proste i nieco bardziej skomplikowane obliczenia. W arkuszu egzaminacyjnym możne znaleźć się od 7 do 13 zadań otwartych. Łączna liczba punktów, którą będzie można uzyskać za rozwiązanie zarówno zadań zamkniętych, jak i otwartych, wynosi 46. Tuż po zakończeniu egzaminu poznamy szczegóły dotyczące zadań, które pojawiły się na arkuszach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.