reklama
reklama

Mają dość zarobków rzędu najniższej krajowej. Pracownicy lotniska w Jasionce chcą podwyżek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Mają dość zarobków rzędu najniższej krajowej. Pracownicy lotniska w Jasionce chcą podwyżek - Zdjęcie główne

Pracownicy lotniska w Jasionce chcą więcej zarabiać. | foto Pexels

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPracownicy portu lotniczego w Jasionce im. Rodziny Ulmów domagają się podwyżek. Chcą, by zarząd lotniska spełnił ich postulaty. Jak mówi nam jeden z pracowników, lotnisko, które praktycznie co miesiąc bije kolejne rekordy, płaci najmniej ze wszystkich lotnisk w Polsce.
reklama

Niestety, przyzwyczailiśmy się już do tego, że Podkarpacia szoruje na dnie, jeśli chodzi o zarobki w skali kraju. Pracownicy podrzeszowskiego lotniska domagają się podwyżek i zdecydowali się na spór zbiorowy przeciwko pracodawcy. Pracownicy wysyłali pisma do prezesa, ale ten nie dostarczał żadnej odpowiedzi. Zaznaczają oni, że nie byłoby tych wszystkich sukcesów portu lotniczego, gdyby nie dobra praca całej załogi. 

Zarabiają najmniej w Polsce

W tej sprawie porozmawialiśmy z jednym z pracowników lotniska. Wyjaśnił nam, jak dokładnie wyglądają warunki zatrudnienia w porcie.

- Wielu pracowników pracuje za najniższą krajową, lub bardzo niewiele ponad nią. Bardzo dużo osób jest zatrudnionych także na umowy zlecenia i przez dwa lata nie otrzymali żadnej premii. Dodatkowo dyrekcja, gdy do mediów wypłynęła wiadomość o proteście, ogłosiła przetarg na remont pasa startowego. Czy to zbieg okoliczności? Nie chcemy usłyszeć, że przez to nie ma teraz dla nas pieniędzy. Jako pracownicy zdajemy sobie sprawę, że w każdym lotnisku w Polsce zarabia się więcej. Nawet w Zielonej Górze, gdzie średnio wynosi jeden samolot na dzień.

reklama

- mówi nam pracownik portu, który chce pozostać anonimowy.

Niskie zarobki, a wielkie sukcesy

Lotnisko czerpie wielomilionowe zyski ze swojej działalności. Związki domagają się pięciu postulatów, są nimi: podwyżka podstawy pensji dla wszystkich o 1500 zł od 1 września tego roku i kolejna - od stycznia 2025 roku. Pracownicy chcą także rekompensaty za prace w sobotę i przez to podwyżki dodatku świątecznego z 50 do 80%. Chcą mieć także zwiększoną premię kwartalną z 30 do 50 procent. Jeśli chodzi o pracowników na umowach zlecenie - domagają się podwyżki z 32 zł/h na 40 zł/h. 

reklama

NSZZ Solidarność czeka na odzew ze strony zarządu do 4 września. W piątek o godz. 14:00 ma odbyć się spotkanie z prezesem portu Adamem Hamryszczakiem. W grę, gdyby nie osiągnięto porozumienia, może wejść 2-godzinny, tzw. strajk ostrzegawczy. Kolejne kroki będą polegały strajku, w którym udział musiałoby wziąć 50% załogi. 

Zapytaliśmy o całą sytuację przedstawicieli lotniska. - W sprawie sporu toczą się rozmowy związków z zarządem - usłyszeliśmy od Waldemara Mazgaja, rzecznika prasowego lotniska. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama