Reklama

Linia autobusowa nr 5 w kierunku Matysówki zostanie przywrócona decyzją prezydenta Fijołka. Na jakich warunkach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Linia autobusowa nr 5 w kierunku Matysówki zostanie przywrócona decyzją prezydenta Fijołka. Na jakich warunkach? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikował komunikat dotyczący linii autobusowej nr 5. Od 1 czerwca zostaje przywrócona linia autobusowa nr 5 jadąca w kierunku Matysówki. Decyzję podjął prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Decyzją prezydenta Fijołka, linia autobusowa nr 5 do Matysówki wraca do kursowania. Zmiany obowiązywać będą od 1 czerwca. Rozkłady autobusów linii 18 i 61 pozostają bez zmian.

- Autobus będzie kursował tylko w dni robocze na trasie: Trembeckiego, Siemieńskiego, Batorego, Targowa, Szopena, Hetmańska,
Powstańców W-wy, Sikorskiego, Łukasiewicza, Kiepury, Matysowska. Wycofana natomiast zostaje linia nr 48.

- informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. 

Linia autobusowa nr 5 została zlikwidowana w grudniu ubiegłego roku. Mieszkańcy tego osiedla walczyli o przywrócenie linii. Spotykali się z prezydentem, dyskutowali. Wygląda na to, że mogą się cieszyć. Od 8 maja miały wejść w życie zmiany w komunikacji miejskiej. Reforma miała przynieść oszczędności i być korzystne dla pasażerów.

Okazało się, że Konrad Fijołek w ostatniej chwili odwołał wszystkie zmiany w rozkładach jazdy MPK. Dlaczego? Ratusz tłumaczył się potrzebą przeprowadzenia dodatkowych analiz oraz przeanalizowania wyników badań ruchu drogowego, które są przeprowadzane w mieście. Jak słyszeliśmy nieoficjalnie, nowe rozkłady jazdy zostały już rozwieszone na niektórych przystankach. 

- Planowana na 8 maja 2023 r. zmiana rozkładu jazdy autobusów nie dojdzie do skutku. Trwają jeszcze analizy tras linii rzeszowskiej komunikacji publicznej, a docelowo czeka nas duża optymalizacja całego układu komunikacyjnego. Planowane wstępnie na 8 maja zmiany w rozkładach jazdy wymagają jednak dalszych, pogłębionych analiz finansowych.

- przekazał  Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie w komunikacie z 5 maja. 

Nie wiadomo również, kto poniesie koszty wielomiesięcznych prac nad zmianami w komunikacji miejskiej. Wszystko wskazuje na to, że póki co żadnych zmian nie będzie, a już na pewno nie wejdą one w życie w tym roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy