Reklama

Konrad Fijołek poruszył ważne kwestie z mieszkańcami osiedli Dąbrowskiego i gen. Grota Roweckiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Konrad Fijołek poruszył ważne kwestie z mieszkańcami osiedli Dąbrowskiego i gen. Grota Roweckiego [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Przed pełnym atrakcji weekendem odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami z cyklu RzeszówToMy. Prezydent Konrad Fijołek spotkał się z mieszkańcami osiedli Dąbrowskiego i gen. Grota Roweckiego. Przed spotkaniem z prezydentem, dyżurowali urzędnicy, którzy udzielali informacji i przyjmowali pisemne wnioski od mieszkańców.

Spotkanie odbyło się w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przed spotkaniem z prezydentem, dyżur pełnili urzędnicy, którzy przyjęli wnioski od mieszkańców. Mieszkańcy mogli dowiedzieć się także, jakie organizacje pozarządowe działają, czym się zajmują i w jakich wydarzeniach miejskich i osiedlowych mogą uczestniczyć. 

Prezydent zachwycony

Konrad Fijołek podczas głównej części spotkania prezentował zmiany, jakie przeszło miasto, jakie atrakcje pojawiły się na osiedlach, omawiał nowe inwestycje i plany. Poruszane były także sprawy już rozwiązane i problemy, z którymi udało się uporać dotyczące wspomnianych osiedli. 

- Miałem okazję opowiedzieć o zmianach w mieście o tym co nowego powstało i co niebawem powstanie. Mieszkańcy zaś mieli czas, aby opowiedzieć o swoich potrzebach. I pierwszy wniosek, jaki nasuwa mi się po tym spotkaniu, to duma ze świadomości mieszkańców z kierunku, w jakim chcą, aby podążało nasze miasto. 

- powiedział prezydent.

- Mieszkańcy nie chcą parkingów, nie nowych, szerokich jezdni, ale ścieżek rowerowych, spokojnego miejsca do odpoczynku, poprawy estetyki niektórych elementów architektury. Chcą więcej jednokierunkowych dróg i zmniejszenia ruchu na ich osiedlach. Bardzo mnie to cieszy. Mnie marzy się to samo. Dyrektorzy wydziałów urzędu miasta, zawsze obecni na takich spotkaniach, już skontaktowali się z mieszkańcami zgłaszającymi propozycje zmian i działamy!

- zapowiedział Konrad Fijołek.

Mieszkańcy zgłaszali różne sprawy, wśród nich pojawiły się istotne kwestie, takie jak kwestia kontenerów na śmieci, użytkowanych przez
hotel, które nieestetyczne zajmują podwórko. Poruszono także sprawę wprowadzenia jednego kierunku ruchu na ulicy Poznańskiej oraz trudności z wyjazdem ze swoich posesji. 

Ciekawy pomysł mieszkanki

Mieszkanka osiedla zapytała o możliwość wypożyczania specjalnych pojazdów dla osób starszych, z pojemnikami na zakupy, wynajmowanych na takiej samej zasadzie, jak hulajnogi miejskie. Stwierdziła, że to rozwiązanie zainteresuje osoby starsze, które niestety ze
względu na wiek czy problemy zdrowotne obawiają się poruszania hulajnogami. Z pomocą specjalnego pojazdu wygodniej będzie im robić zakupy i nie będą potrzebowały tak często pomocy rodziny w codziennych sytuacjach. 

- Doskonały pomysł. W bogatszych krajach zachodnich takie rozwiązania już funkcjonują i ułatwiają życie. My też spróbujmy. Sprawdzimy dotacje unijne i porozmawiamy z firmami wynajmującymi hulajnogi, czy takie pojazdy mają w swojej ofercie lub, czy mogą je wprowadzić.

- z aprobatą wyraził się Konrad Fijołek.

W czerwcu kolejne spotkanie z mieszkańcami kolejnych osiedli. O szczegółach urząd miasta informował będzie na bieżąco. 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy