Reklama

Książe William z niespodziewaną wizytą w Rzeszowie. Dziś spotka się w stolicy z Andrzejem Dudą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Książę Walii William przyjechał odwiedzić brytyjskich żołnierzy stacjonujących w Rzeszowie. Wizyta była owiana tajemnicą, a pierwsze informacje mogły się w internecie pojawić dopiero po odbyciu przez księcia wizyty w stolicy Pokarpacia. Dziś następcę tronu czeka wizyta w Warszawie i spotkanie z prezydentem Andzejem Dudą.

Następca brytyjskiego tronu wylądował w Jasionce po godzinie 13, skąd udał się do jednostki wojskowej 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Tam spotkał się z żołnierzami brytyjskimi i zaproszonymi gośćmi. W uroczystości uczestniczył również Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Podczas krótkiej rozmowy Prezydent miał okazję opowiedzieć Księciu o opiece, jaką mieszkańcy Rzeszowa otoczyli uchodźców i pomocy humanitarnej Rzeszowa dla Ukrainy.

Na pamiątkę wizyty w Rzeszowie, przekazał Księciu Williamowi specjalnie przygotowaną fotografię autorstwa Edwarda Janusza, przedstawiającą rzeszowski Ratusz.

- Książę był żywo zainteresowany niespotykaną dotąd skalą pomocy uciekającym obywatelom Ukrainy. Był również pod ogromnym wrażeniem działań mieszkańców Rzeszowa. Mam nadzieję, że rzeszowska fotografia zawiśnie w Adelaide Cottage w Windsorze.

– powiedział prezydent.

W czwartek około godziny 11 rozpoczęło się spotkanie w Pałacu Prezydenckim. Spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Księcia Walii Wiliama. Następca tronu brytyjskiego ma podziękować Polsce za pomoc w działaniach na rzecz Ukrainy. 

Książę William złożył w czwartek rano wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie i udał się do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z prezydentem Dudą. Grażyna Ignaczak-Bandych, szef kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej poinformowała, że dzisiejsze spotkanie ma dotyczyć bezpieczeństwa.

- Dzisiejsze spotkanie księcia Williama i prezydenta Andrzeja Dudy będzie dotyczyć przede wszystkim spraw bezpieczeństwa. Ważnym elementem bezpieczeństwa Polski jest współpraca z Wlk. Brytanią, która jest naszym sprawdzonym, dobrym sojusznikiem. 

- poinformowała Ignaczak-Bandych.

Książę William w czasie swojego drugiego w ciągu pięciu lat pobytu w Polsce odwiedził również centrum zakwaterowania dla Ukrainy, w którym przebywa około 300 kobiet z dziećmi. Spotkał się tam z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. 

 

- Nasze narody łączą silne więzi. Dzięki naszej współpracy na rzecz wspierania narodu ukraińskiego i jego wolności, która jest również naszą i waszą wolnością, te więzi stają się jeszcze silniejsze. Jestem tutaj, ponieważ chcę osobiście podziękować polskim i brytyjskim żołnierzom współpracującym w bliskim i niezwykle ważnym partnerstwie. Chcę również złożyć hołd inspirującej postawie Polaków. Otworzyliście swoje serca dokładnie tak, jak otworzyliście swoje domy. 

- mówił książę William w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy