Reklama

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie zapowiada wprowadzenie płatnych parkingów. Od kiedy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Strona Facebook/ Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie zapowiada wprowadzenie płatnych parkingów. Od kiedy? - Zdjęcie główne

Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie | foto Strona Facebook/ Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znalezienie miejsca parkingowego na terenie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie to powszechny problem od kilku lat. Do tej pory parking był bezpłatny. Czas na zmiany! Parkingiem będzie zarządzać zewnętrzna firma.

Szpital przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie jest największą placówką medyczną na Podkarpaciu i jedną z największych w Polsce. Z opieki medycznej korzystają tam pacjenci z całego województwa. Liczba zatrudnionych osób sięga prawie 2,5 tys. Wyznaczono dla nich jedynie 200 miejsc parkingowych.

Kto pierwszy ten lepszy

Wokół budynku szpitala „na górce” działa również laboratorium, oddział rehabilitacji czy apteka, do których w ciągu dnia przyjeżdża wiele osób. Z parkingu korzystają również pracownicy okolicznych firm, które nie dysponują odpowiednią ilością miejsc postojowych dla swoich pracowników. Od października KSW nr 2 przyjmuje także studentów medycyny, którzy pojawiają się w placówce, aby odbyć na przykład praktyki. Znajdą się też kierowcy, którzy chcąc ominąć płatne strefy parkowania, pozostawiają samochody na parkingu przy szpitalu i już komunikacją miejską udają się do miejsc pracy. Między zainteresowanymi trwa walka o miejsce, aby zaparkować auto. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. 

Przed wejściem do szpitala zawsze brakuje miejsc, dlatego kierowcy parkują, gdzie tylko mogą. Stoją na zakazach zatrzymywania i postoju, wjeżdżają na chodniki, trawniki są zajeżdżone i zdewastowane

– mówi Piotr Skworzec, zastępca dyrektora ds. inwestycyjno-eksploatacyjnych KSW nr 2 w Rzeszowie

Zmiana polityki parkowania 

Codziennie wokół szpitala parkują setki samochodów. Parkingi w teorii przeznaczone są dla medyków, pacjentów oraz ich rodzin, jednak w praktyce miejsca przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie traktowane są przez kierowców jako bezpłatny parking. Dyrekcja szpitala podjęła zdecydowane kroki, parking będzie płatny. Do poniedziałku 14 listopada miały napływać oferty od firm zewnętrznych. Oficjalnie zgłosiło się 6 firm, z których 3 zostały dopuszczone do etapu negocjacyjnego. Ostatecznego zarządcę mamy poznać do końca miesiąca.

 Pierwszą zasadniczą przesłanką jest Potrzeba ergonomicznego zagospodarowania przestrzeni wokół szpitala i wyłączenia z miejsc parkingowych osób, które pozostawiają prywatne samochody na okres długotrwały na szpitalnych parkingach

– informuje rzecznik prasowy szpitala Pan r.pr Tomasz Warchoł 

Ile trzeba będzie zapłacić za parking?

Firma, z którą szpital podpisze umowę, będzie miała półtora miesiąca na zorganizowanie płatnej strefy parkowania pod szpitalem. Weźmie również odpowiedzialność za odpowiednie oznaczenie miejsc parkingowych, wymalowanie pasów i ustawienie parkometrów.

Kwota opłaty i koszty związane ze stałą procedurą udrożniania i zarządzania miejscami parkingowymi zostanie ustalona po etapie negocjacyjnym

– dodaje rzecznik

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy